Cigi Caga! Vezeme turnajové vítězství!

V konkurenci sedmi týmům se libčickým házenkářům podařilo zvítězit a odvézt si turnajové vítězství. Jednalo se o spanilou jízdu, protože v šesti utkáních jsme neztratili jediný bod. Musel by to být dlouhý pohled do historie libčické házené, kdy se něco takového naposledy podařilo. Během celého turnaje se potvrzovalo, že jsme momentálně v dobrém sportovním rozpoložení a dokázali jsme se vyrovnat s absencí nejlepšího střelce týmu Lukáše Weignera, který nás od třetího zápasu povzbuzoval pouze jako divák.

Libčice- Kolín 10:6

Bez většího rozcvičení nás v prvním utkání čekal soupeř papírově silnější. Ovšem absence klíčových hráčů Pokorného, Prachaře a dalších z nás dělala favority. Prvních deset minut bylo ještě vyrovnaných, ale po zlepšení obrany a využití rychlého přechodu jsme soupeři odskočili a vytvořený náskok uhlídali do konce utkání

Libčice- Úvaly 13:9

Proti tradičnímu soupeři ze SRL jsme nastoupili v pozměněné sestavě a od začátku to nebylo příliš dobré. Především v obraně jsme nezvládli hru 1 na1 atak jsme brzy prohrávali 4:1 a 5:2. Prostřídání pomohlo srovnat hru a soupeře jsme poté přehráli trháky, kdy skvěle fungovala spolupráce brankáře a levého křídla. Matěj Hykeš nastřílel v tomto utkání 5 branek.

Libčice- Bohunice 7:6

Podle dosavadního průběhu jsme tušili, že se bude jednat o zřejmě nejtěžšího soupeře. Urostlí borci z Bohunic praktikovali rychlou házenou, která svou kvalitou převyšovala ostatní týmy. Nám ovšem skvěle fungovala obrana a díky ní jsme těžili směrem dopředu. Soupeř se povětšinu zápasu střelecky trápil a tak to vypadalo na klidnou koncovku. Několik neproměněných příležitostí na naší straně ovšem zadělalo na malé drama, ale vítězství jsme si nenechali utéct.

Libčice- Plzenec 9:7

Vzhledem k tomu, že jsme v předchozím utkání příliš nestřídali, tak dostali příležitost další hráči. Zápas byl poměrně vyrovnaný a o vítězství jsme rozhodovali v koncovce utkání. Tentokrát obrana nebyla příliš jistá a dostalo se několik zbytečných branek. Na konci nás podržel Bramby dobrými zákroky.

Libčice- Třemošná 10:4

Toto utkání jsme měli od samého začátku naprosto pod kontrolou. Soupeř se jen těžko prosazoval přes naši aktivní obranu. První branku zaznamenal až ze sedmičky na konci desáté minuty. V útoku se nám konečně dařilo kombinovat a Kuba Turek tak dokázal z prostoru levé spojky zaznamenat 4 branky

Libčice- Loko Vršovice 8:7

Před posledním utkání již bylo rozhodnutu o celkovém vítězství. Přesto jsme do něj šli s tím, že turnaj chceme odehrát bez porážky. To se nakonec podařilo, ale v koncovce musel čarovat Bramby v brance, abychom uhájili hubené jednobrankové vítězství. V poslední minutě nejdříve chytil sedmičku a vteřinu před koncem také náskok.

Celkově se nám turnaj vydařil především v obranné části, kdy velmi dobře fungovala aktivní obrana 1-5. Stále jsou nedostatky v přechodu, kdy si v některých situacích počínáme příliš zbrkle. Útočná fáze ovšem není optimální. Snažíme se prosazovat 1 na 1, nehrajeme žádnou kombinaci a spojky dostávají míče do stoje.

Tento týden nás čeká trénink ve čtvrtek a v neděli. Vzhledem k tomu, že začátek soutěže se blíží, tak apeluji na docházku. Pokud to jde na přátelák ve 12 ana turnaj ve 14 tak to musí jít ve stejném duchu i na tréninky!

Sestava Libčic:

Křižák, Bramby- Mates 9 branek, Kubajs 9, Ticháč 7, Berky 6, Daggy 6, Wajgi 6, Maťo 5, Jeremi 4, Skobič 4, Majk 3, P.T 1, Peťo 0

Celkové pořadí – AKTUALIZOVÁNO

1. Libčice 12 bodů, 56:37 skóre
  2. Bohunice 10 bodů 59:38
  3. Úvaly 6 bodů 58:59
  4. Loko Vršovice 5 bodů 42:44
  5. Plzenec 5 bodů 49:52
  6. Kolín 3 body 60:61
  7. Třemošná 1 b 36:57

5 comments

1. No to asi ještě ne.Potřebuju se trošku vzpamatovat z těch prášků.V sobotu se na vás přijdu podívat.

1. Čekám bouřlivou kulisu a příští týden už plné zapojení do tréninku. Chybí nám nějaký štírek na proskoky v obraně soupeře 🙂

Join the Conversation