Přijede Praha 4 aneb těžká zkouška na úvod

Po dvouměsíční pauze se opět rozjíždí házenkářské soutěže mužů. Libčické borce čeká v prvním jarním kole soupeř z řad nejtěžších. Tím je zkušené mužstvo SK Praha 4, které je vedoucím týmem celé soutěže. Proti tomuto soupeři jsme si odbili svou druholigovou premiéru a možná až příliš zaplatili nováčkovskou daň. Prohra o dvanáct branek byla zatím vůbec největší prohrou v celé sezóně. Soupiska týmu z „Děkanky“ je plná zkušených borců a hlavně stále výborných házenkářů. Jména jako Čurda, Půta, bratři Farářové, Stůj, Vtípil a další mluví sama za sebe. Každopádně žádný zápas není dopředu prohrán a pokud budeme bojovat a předvedeme házenou na hranici našich možností, tak určité šance na dobrý výsledek jsou.

Vše ovlivní také sestava, ve které nastoupíme, protože někteří hráči nejsou zcela fit a o jejich startu se rozhodne po dnešním tréninku. Především se jedná o našeho nejlepšího střelce Lukáše Weignera, kterého trápí kolena. Další ostrostřelec Ivoš Hanzelka toho kvůli zranění kotníku příliš neodtrénoval, ale nyní vše vypadá v pořádku. Tým bude také postrádat Honzu Novotného a Páju Martínka, kteří zimní přípravu z důvodu zranění neabsolvovali, ale snad se co nejdříve zapojí. Dlouhodobě jsou zranění Štěpán Hřebejk, Láďa Manda, Petr Lacika a Honza Podroužek.

Zimní příprava byla i z důvodů velkého počtu zraněných poněkud rozpačitá, ale základní jádro týmu trénovalo poctivě a důkazem jsou také slušná turnajová umístění. Pokud by se nám takto dařilo i v mistrovských utkáních, tak to bude super.

Všechny příznivce srdečně zveme na sobotní utkání, které začíná v 17:00 ve sportovní hale Hostivice-Břve. Domácí neporazitelnost bude čelit velké zkoušce v podobě vedoucího týmu soutěže. Podpořte nás!!!

Pozvánka na zápas ve formátu PDF: Pozvánka na 13. kolo 2. ligy SVČ