59. ročník Posvícenského turnaje

Tradičního Posvícenského turnaje v Libčících se zúčastnilo všech pět přihlášených družstev. Po sobotním vydatném dešti byl bohužel povrch hřiště velmi kluzký. Přesto byla k vidění velmi dobrá házená, ke které přispěly všechny týmy. Domácí házenkáři povzbuzováni početným publikem nakonec skončili na 3. příčce a za předvedený výkon rozhodně zaslouží pochvalu.

LIBČICE- Čambavamba 18:7

V prvním utkání turnaje se dařilo doslova vše. Domácí se prosazovali především rychlou kombinační hrou, která soupeře na úvod zaskočila.  V následujících utkáních ovšem „Čamba“ prokázala, že turnaje se neúčastní omylem.

LIBČICE- STRAKONICE 11:14

Zápas s obhájcem loňského vítězství a adeptem na postup do 1. ligy byl dlouho vyrovnaný a k vidění byla rychlá házená, která se musela líbit. Domácí si za stavu 8:8 vybrali slabší chvíli, kterou hosté nemilosrdně potrestali a zápas zaslouženě vyhráli.

LIBČICE- Jablonec 9:10

Ve velmi vyrovnaném utkání s naším budoucím rivalem ve 2. lize rozhodovali maličkosti. Obrany obou týmů fungovaly velmi dobře a tak o výhře hostů rozhodly góly z rychlého útoku a dobrý výkon brankářů. K tomu také tři šťastné branky po tečovaných střelách.

LIBČICE- Ústí 11:9

Se soupeřem, který dorazil pouze v 6 hráčích do pole měli problém všechny týmy. Rozvážná a zkušená hra nakonec znamenala vždy těsnou prohru, ale hráči soupeře rozhodně zaslouží uznání.  Vítězství v tomto utkání mělo být výraznější, ale to by se museli proměňovat vyložené střelecké příležitosti.

Celková tabulka:

1. Strakonice 8 bodů
  2. Jablonec 6 bodů
  3. Libčice 4 body
  4. Čambavamba 2 body
  5. Ústí 0 bodů

Závěrečné shrnutí:

Házenkáři Strakonic zaslouženě obhájili celkové vítězství, ale žádný ze soupeřů jim to nijak neulehčil. Jablonečtí potvrdili, že patří mezi kvalitní týmy a už teď víme, že nás ve 2. lize nečeká snadný soupeř. Čamba se po první drtivé porážce oklepala a následně předváděla kvalitní házenou. Ústí v prořídlé sestavě hrálo velmi dobře, ale postupně se začala projevovat únava. Domácí házenkáři slušné divácké návštěvě ukázali, že postup do vyšší soutěže nevzali na lehkou váhu. Odměnou za to jim byla podpora v každém utkání, za kterou samozřejmě děkujeme.

Výsledky ostatních zápasů a také střelecký zápis domácích hráčů budou aktualizovány co nejdříve.