Shrnutí letní přípravy

Posvícenským turnajem skočila první fáze přípravy, která začala v úterý 2. srpna na hřišti v Libčicích. Během celého měsíce se na trénincích vystřídalo celkem 18 hráčů. Samozřejmě s rozdílnou procentuální účastí docházky. Během soustředění v Soběslavi jsme také sehráli přípravné utkání se Sezimovým Ústím, ve kterém jsme v hrací době 2×20 prohráli 19:17. To, že se tým ubírá správným směrem potvrdil také nedělní turnaj, na kterém se hráči prezentovali velmi dobrou kolektivní hrou. Nesmí se ovšem polevit a nadále pokračovat v dobré a poctivé přípravě.

O pár slov ohledně přípravy mužstva jsme také požádali hrající trenéra Martina Breyla, s jehož práci je spokojeno nejen vedení oddílu, ale také samotní hráči.

„Postup do 2.ligy znamenal v oblasti predsezónnej prípravy celého týmu výrazné zmeny. Účasť vo vyššej súťaži prináša zvýšený počet zápasov s kvalitnými súpermi čo vyžaduje lepšiu fyzickú ale aj hernú pripravenosť. Zároveň sa po ére SRL a zápasoch na otvorenom priestranstve posúvame do haly. Zvolili sme model 2 tréningov každý týždeň s 3-dňovým sústredením v polovici letnej prípravy a to všetko v priebehu mesiaca august. K tréningom sme využívali ako hádzanárske ihrisko v Libčiciach tak i prírodu v jeho okolí.

Najťažšou zložkou letnej prípravy bolo sústredenie v Soběslavi kde sa trénovalo 3-fázovo a kombinovali sme bežeckú prípravu s fyzickou.

Z pohľadu trénera musím vysloviť veľkú spokojnosť s prístupom všetkých hráčov, ktorí sa tréningov pravidelne zúčastňovali. Každý do toho dával v rámci svojich možností maximum. Mal by to byť základ, z ktorého budeme čerpať počas jesennej časti sezóny.

Momentálne nás čaký druhý cyklus kde musíme zapracovať na individuálnych činnostiach jednotlivcov a celkovom hernom prejave mužstva. Naším cieľom je hrať modernú hádzanú s aktívnou obranou a ráchlym prechodom do útoku, ktorá bude atraktívna aj pre divákov.

Verím, že sa tak ako my tešíte z faktu, že sa Libčická hádzaná dostala tam kam patrí a prídete nás podporiť či už na pohárový zápas hraný 3.9 v Libčiciach ale aj pravidelne na naše domáce ligové zápasy v športovom areáli Břve. My urobíme vśetko preto aby ste odchádzali s pocitom pekného hádzanárskeho zážitku!“

Martin Breyl – hrajúci trenér