V rámci závodu byla i besídka spojená s Mikulášem v Sokole, kterou uspořádala všestrannost mužských složek a šplhu od 14 hod. v sokolovně. Dětí přišlo více než jindy, neboť šlo o závod i pro příchozí veřejnost, zejména malé děti. Ale přesto se někteří nedostavili k tomuto závodu.

Po rozcvičce vedené Hannah Bartíkovou vešel na sál Mikuláš s čertem a andělem a chtěl něco předvést. Tak s hudbou předvedli své obtížné sestavy žákyně kat. I. Nikol Bezděková a Adélka Houšková, účastnice pražského dvojboje z mem. Ády Hochmana ve vynikajícím provedení. Pak přítomní vyvolali i účastnici a současnou trenérku děvčat Markétu Tomandlovou. Dále předvedli své sestavy na nízké hrazdě spolu s Adamem Rackem, Danem Krulišem, Vojtou Kolářem a z nejmenších Sámerem Salim a Péťou Kolářem. Všichni byli odměněni velkým potleskem. Po nástupu všech „Mikuláš, Anděl a Čert“ předali dárky a byl po odchodu Mikuláše zahájen Vánoční závod. Někteří odešli do Kulturního domu, kde probíhala souběžná akce tzv. Maliny, neboť nechtěli závodit. Mikuláš rozdal 45 dárků.

V závodě předškoláků a 1. tříd v kat. 0., začínajících předškoláků, se představila 2 děvčata jen v akrobacii a šplhu. Zvítězila Magda Krulišová a 2. byla Taiša Maškovská, obě zatím z řad veřejnosti. Další předškoláci byli sloučení s mladšími začínajícími děvčaty v počtu 5. Suverénně zvítězila jak ve šplhu na tyči 3m, tak v ručkování přes hrazdu, tak i akrobacii a získala zlato: Klárka Hřebejková. Druhá byla Maruška Cinegrová, 3. Šarlota Černohubová, které byly doplněny o starší začátečnice Magdu Cinegrovou na 4. místě a 5. Natálku Černohobovou.

Z chlapců kat 0 předškoláků jistě zvítězil Péťa Kolař a ve všech disciplínách získal zlato, zejména ve šplhu na tyči, kde místo 3m vyšplhal 4,5m. Druhý byl nejmladší Honzík Hřebejk, 3. Sebastian Bezděka, 4. Michael Jahn.

V kat. 0. až 1. tříd získal zlato Bohumil Jahn a druhý byl Samer Salmi, který vyniká uvolněností v akrobacii, kde dělá provaz, rozštěp i placku.

V kat. I., mladších žákyň, se utkaly dvě naše nejlepší žákyně Nikol Bezděková a Adélka Houšková. Ve šplhu zvítězila Nikol Bezděková (2x bez zastávky 4,5m tyč s nejlepším časem 5,82 sec, 4,5m tyči s přírazem), 2. byla Adélka Houšková s časem 6,43 s (4,5m), na 3. místě skončila naše talentovaná Bára Tůmová.

V této kat mladších I. závodili dodatečně, a zazávodila Adélka Nováková a tak se stejně starou Laurou Marešovou vyhlašujeme samostatnou kat. I A, kde těsně zvítězila Adélka Nováková, zejména ve šplhu na 4,5m tyči v čase 9,0s. V ostatních disciplínách byla Laurinka Marešová jen o 0,4 des. v akrobacii a na hrazdě druhá, tak skončila i v celkovém pořadí a dodatečně dostane stříbrnou medaili, avšak její talent jí dává naději vítězit po doplnění a zvýšení četnosti tréninků.

V starších kat I. zvítězila zejména akrobacií Nella Tajčová (cvičila již s hudbou), 2. byla Vanesa Salmi, jež přes svou vyšší hmotnost, díky uvolněnosti a snaze bude ve výhledu dobrou závodnicí.

V kat. mladších žáků I. rovněž začínajících nastoupili 4 žáci. Zlato si zajistil zejména díky šplhu Dmitrij Maškovský, druhý dle bodů byl Kuba Náměstek (po nemoci), 3. Patrik Blahota díky šplhu a 4. Dan Garaj, který má talent, ale chybí mu síla a vůle posilovat i doma (denně kliky, uvolňovat se do placky a to posilování platí pro všechny).

V stejné kat. I. starších, zvítězil těsně Dan Kruliš (díky šplhu), 2. byl zkušený závodník Vojta Kolář a třetí talentovaný, ale začínající, Denis Lamich. Ve starších žácích kat. II. zvítězil talentovaný a zkušený Adam Racek a druhý byl začínající Michal Knoflíček. Závodilo 14 děvčat a 15 chlapců. Závěrem v exhibičním šplhu na 8m laně předvedli své výkony Karel Janda a Vratislav Vorel, kteří obdrželi, jako všici, zlatou čokoládovou medaili a dlouhotrvající potlesk. Karel Janda předvedl část své hrazd. Sestavy, neboť dosud nemáme přemístěnou hrazdu na jeviště a nejdou na sále dělat veletoče. Svou hrazdu zakončil hezkým vysokým saltem vzad. Poděkování patří i sponzorům tzv. Grantu z města Libčic, bez kterých bychom nemohli všechny velké akce, jak pro děti, tak pro dospělé v libčickém Sokole konat, ani si vyjet zatrénovat do haly mezi reprezentanty. O tom, jak jsou vybaveny tělocvičny v Černošicích, Roztokách, Horoměřicích, Komárově, kde mají od r1980 zděnou přistavenou halu, Příbrami, se nám jen sní. Všude jsou talentované děti, jen někde mají více prostředků na vybavení tělocvičen. Přesto jsem optimista a věřím, že nás všechny spojuje touha a vůle zrealizovat vysněnou sportovní halu a tím zlepšit zejména podmínky pro házenou a fotbal v Libčicích.

Jarda Novák náčelník

Galerie fotek: http://hbart.rajce.idnes.cz

http://hbart.rajce.idnes.cz/4.12.2016_Sokol_-_Mikulassky_zavod_vsestrannosti_Foto_Hannah_Bartikova/