Zpět ve hře. Sokol Libčice – Zruč nad Sázavou 29:23

Po reprezentační přestávce tu bylo další kolo 2.ligy. Během pauzy jsme se více soustředily na odpočinek a doléčení různých šrámů. Na naší palubovku dorazil nováček naší skupiny, tým Zruče nad Sázavou,  který především v úvodních kolech mile překvapil. Vzhledem k minimálním bodovým rozdílům v tabulce, bylo toto utkání pro nás velmi důležité a mohlo hodně napovědět o dalším vývoji podzimní části.

V sestavě se opět neobjevil Láďa Manda, dlouhodobě zraněný Martin Breyl, který vedl tým s Milanem Kiselicou z lavičky.

Vstup do utkání byl povedený především ze strany soupeře. Jednoduché kombinace Zruče v útočné fázi a skvěle chytající Matěj Domkář, ukázali proč jsou až na  výjimky každému vyrovnaným soupeřem. Především nedůsledná obrana a opět utrápená koncovka byly hlavním důvodem proč jsme šli v poločase do kabin za stavu 13:13.

Proslov k mužstvu od trenérů netřeba komentovat, či popisovat. Myslím, že byl slyšet až na parkovišti. A že to bylo potřeba.  Přístup týmu byl velmi špatný a nechal totálně Ondru Kříže na pospas.

Do 2.poločasu jsme vstoupily lépe, ale naše obrana dnes neměla svůj den, chytat za ní bylo utrpení. Proto klíčovým faktorem bylo nasazení. Při přesilovce 6-4 jsme utkání zlomily na svoji stranu. Bojovností a zarputilostí jsme tento zápas udrželi a vyhráli 29:23.

Tato výhra znamená návrat na přední příčky.  Ale náš přístup musí být mnohem lepší, pokud se chceme na nich udržet.  Můžeme být rádi, že naši naivitu soupeř v 1. poločase nepotrestal větším brankovým rozdílem. Bojovnost je jediná možnost jak tyto zápasy vyhrávat.

I přes osobní obranu se opět mužstvo mohlo spolehnout na Lukáše Weignera. Zdeněk Jerman potvrdil svoje kvality na pravém křídle, kde se z něj stal stabilní člen základní sestavy. Jan Podroužek byl klíčovým hráčem v tomto zápase, kdy se prosadil nejen střelecky. Jeho bojovnost o každý balon je příkladná a proto je zvolen mužem zápasu.

Příští utkání hrajeme v Mladé Boleslavi 16.11. 2013,  zápasy s ní bývají vyrovnané a oba týmy si nic nedarují.

Na další domácí utkání vás zveme 23.11.2013 v 17 hodin proti týmu Kolína, aktuálního lídra tabulky