Představujeme: Zdeněk Jerman

Tento týden pokračujeme v rubrice Představujeme opět s medailonky aktivních hráčů. Nicméně funkcionáři neřekli své poslední slovo a určitě v nejbližší době opět dostanou prostor. Dnes nám ale ze své kuchyně prozradí zajímavé informace Zdeněk Jerman, ostré křídlo s instinktem zabijáka.

Zdeněk patří k silné generaci hráčů ročníku 83-85, která úspěšně reprezentovala Libčice ve všech mládežnických kategoriích. Brzy si získal stabilní pozici v mužích a dnes patří mezi nejvytěžovanější hráče týmu. Je znám svou jižanskou až horkokrevnou povahou. V posledních letech se však více soustředí na hru, což přináší pozitivní dopad na všechny herní činnosti, především pak na gólový apetit. Jeho vykláněčka z pravého křídla nemá v soutěži konkurenci.

Zdeněk Jerman 2 Zdeněk Jerman 1

1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
K házené jsem se dostal náborem na základní škole, myslím ve druhé třídě.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
Házenou hraji už 21 let. Pár přestávek jsem měl, ale vždycky mě to táhlo zpět k házené.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Jako malý kluk jsem ještě zkoušel karate a taky jsem hrával fotbal než jsem se přistehoval do Libčic,ale jinak házena byl a je pro mě sport číslo 1.

4) Co pro tebe házená znamená?
Samozřejmě pro mě házená znamená část mého života, skvělé přátelé a taky odreagování od všedních starostí.

5) Co ti házená dala a vzala?
Házená mi určitě vzala spoustu času, ale kterého určitě nelituji. A co mi dala…určitě výbornou fyzičku, svělou partu kamarádů a pocit, že člověk pro sebe něco dobrýho dělá.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Momentálně bych řekl, že za největší úspěch považuji naše výborné výsledky v II. lize.

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Určitě bych si přál postup s TJ Sokol Libčice do 1. ligy a aby týmu ještě nějakou dobu forma sloužila a dařilo se vyhrávat.

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Měl a kolikrát, hlavně kvůli neshodám v týmu. Z důvodu někdy až arogantnímu chování hráčů, které se naštěstí postupem času vytratili.(Daggy, Mates). 🙂

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Celá moje rodina mi fandí. Důkazem je vždy plná první řada na domácích zápasech.

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Ať určitě volí házenou, sice je to kontaktní sport plný adrenalinu někdy i zranění, ale pro ten zážitek z hry stojí za to.

Zdeněk Jerman 3 Zdeněk Jerman 4

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?

Dámy volný :o), 1. prcka na kontě už mám, zatím se jich víc nepřihlásilo:o)

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Bydlím od malička v Libčicích. Pocházím z Kladna.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Počítače, auta, filmy…

4) Jaká byla poslední dovolená?
Na Slapech s přáteli a prckem Bingem…bylo to super.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
Chtěl bych se podívat do Dominikánské republiky na pořádné černošky.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Fredka:o)

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Pracuji jako automechanik v jedné známé firmě a co budu dělat za 5 let…no to je jasný, doufám, že ji budu vlastnit.:o)

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Moje silná stránka je, že jsem manuálně zručný:o) No a moje slabá stránka souvisí s mojí silnou stránkou, že né vždy se mi všechno podaří.

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Meníčko podle mých představ by vypadalo takto: Knedlíčková polévka, marinovaná žebírka a na závěr pohár ze zmrzlinou a ovocem….

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Cigi Caga!!!

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč a proč?

Asi Lukáš Weigner vždycky přihraje v tu správnou chvíli.

2) Jaký je tvůj nejoblíbenější tým v naší konferenci? (Proti komu nejradši nastupuješ)
Tak nebude to žádnou novinkou,ale určitě Mladá Boleslav.

3) Kdo je z našeho týmu největší vtipálek (krom tebe ) a kdo největší podivín?
Vtipálek je Luboš Manda, poněvadž mě dokáže vždycky pobavit. A podivína v týmu rozhodně nemáme.

4) Jaký je tvůj nejoblíbenější film a kdyby o tobě měli natočit film, kdo by tě hrál?
Můj nejoblíbenější film je Rychle a zběsile. A herec, který by mě měl ztvárnit??? To je jasný, Ben Stiller a nebo Pamela Anderson.:o)

5) Jaký je tvůj největší zážitek s týmem Tj Sokol Libčice?
Asi každoroční ukončení sezony našeho mančaftu :o)

One comment

Join the Conversation