Výhra na Slávii 31:30

Ve středu 8.5 jsme sehráli zápas 20.kola na hřišti Slávie Praha. Po jednogólovém vítězství držíme třetí místo v tabulce.

Do utkání jsme vstoupili v sestavě bez Milana Kiselicu, kterého trápili drobné zdravotní problémy a bez potrestaného Vaška Horu, který dostal po utkání v Lovosicích disciplinární trest v podobě zákazu herní činnosti na 2 měsíce. Zápasy se Slávií mají vždy náboj už i proto, že se s mnoha hráči známe a na klubové úrovni máme spolu korektní vztahy.

Do utkání jsme vstoupili s cílem vycházet ze zabezpečené obrany tak abychom nepustili do střeleckých příležitostí nebezpečného střelce ze spojky Martina Vopálku (to se nám podařilo, když ze hry skóroval jedinkrát) a taky si pohlídat šikovné křídla soupeře. Tahle taktika spolu se spolehlivě chytajícím O. Křížem začala vycházet a díky dobré úspěšnosti střelby jsme se dostali do několika brankového vedení. Soupeř ukázal proč je na domácí palubovce silný a potrápil i vedoucí Prahu 4, dokázal na naši hru zareagovat a díky několika protiútokům a rychlému přechodu tahaném zkušeným Zimou snížil až na poločasových 17:15 v náš prospěch.

Úvod druhého poločasu zase patřil nám a za 15 minut jsme dokázali znovu navýšit skóre až na rozdíl 6 branek. Proměňovali jsme rychlé útoky z křídel a neomylně skóroval ze spojky Lukáš Weigner. Zápas se zdál být téměř rozhodnutý a vypadalo to na jeho poklidné dohrání. Domácí ale zkusili odvážnou taktickou variantu a začali hrát osobní obranu na 2 naše spojky. Tento fakt a i to, že jsme v té době hráli v oslabení, způsobil zvrat v zápase. Naši hráči nedokázali využít většího prostoru na brankovišti a zakončovali zbrkle z nepřipravených pozic. Několikrát jsme obdrželi gól hned z následného protiútoku, a když jsme za stavu o jednu branku pro nás nedodrželi taktické pokyny, dali jsme soupeři možnost v posledních sekundách zápasu srovnat. Zodpovědnost na sebe vzal z křídelního prostoru Zima (nejaktivnější hráč domácích) ale jeho pokus skončil na noze našeho brankáře a zápas jsme za dramatických okolností dovedli do vítězného konce.

Všem hráčům děkuji za bojovnost a nasazení protože jarní část sezony je pro nás od začátku po mnoha směrech náročná. Na druhou stranu mě mrzí, že v důležitých momentech zápasu ztrácíme disciplínu a tím si sami komplikujeme zápas. Soupeř podal zkušený výkon a taky rozhodcovská dvojice předvedla velmi slušný standard, kterým se zvýšila kvalita zápasu.

V sobotu pokračujeme domácím zápasem s Pardubicemi a tímto vás všechny prosím o podporu a pokud možno, aby jste nás přišli povzbudit osobně.