Kutná Hora – Sokol Libčice 19:25

V posledním zápase sezóny jsme zvítězili na hřišti Kutné Hory.

Termín posledního zápasu sezony byl stanoven na neděli 19.5 od 15:00. Hrálo se v netradičním prostředí Kutnohorského hokejového stadionu, kde domácí sehráli několik posledních zápasů. Možná i proto, že hokejový klub má název Sršni, skončili všechny předchozí zápasy v tomto prostředí vítězstvím Kutné Hory. Bylo nám jasné, že nás nečeká lehké utkání a to se taky potvrdilo.

Kvůli pracovním povinnostem chyběl Petr Česák a zranění ruky si doléčovala posila z Písku, Martin Volf. Domácí neměli v sestavě střelce z dálky Kůrku a Kroutila ale nastoupil Ondra Hasala – Kutnohorský sportovec roku a taky nadějný dorostenec Pícha.

První poločas byl oboustranně vyrovnaný, nedokázali jsme skórovat z jasných pozic a hráli jsme místy až zbytečně „profesorsky“ a bez nasazení. Nefungovala nám obrana, na kterou platila trpělivá hra Kutné Hory, často na hranici porušení pravidla o času na útok, které ale rozhodčí netrestali. Jako v několika posledních zápasech jsme dokázali slušně pokrývat křídla a Ondra Kříž v bráně ukázal několik solidních zákroků. Poločasové skóre bylo 13:11 v náš prospěch.

Druhý poločas dlouho žádnou změnu v tempu nebo kvalitě hry nepřinesl. Skóre bylo neustále o několik gólů v náš prospěch. Rozhodlo posledních 10 minut zápasu, kdy jednak domácím došli fyzické síly a nedokázali držet tempo hry z úvodu a nám se podařilo několikrát rychle skórovat z protiútoku nebo po jednoduché kombinaci. Konečný výsledek 25:19 a teda naše vítězství znamená, že jsme skončili naši druhou sezonu ve 2. lize na 3. místě. Před námi skončil Dvůr Králové, který ještě minulý rok hrál 1. ligu a celkové vítězství patří týmu Praha 4. Oběma celkům gratulujeme.

Stručné hodnocení sezony se na webu objeví v průběhu budoucího týdne.

Dovolte mi Vás – naše fanoušky srdečně pozvat na rozlučku se sezonou, která se bude konat na domácím hřišti v Libčicích v sobotu 25.5 od 14:00. Budete mít možnost vidět souboj generací v zápase mladé a staré gardy. Volná společenská zábava bude následovat bezprostředně po zápase.