Vybojovaná výhra nad Kolínem 30:22

Podzimní část této sezóny se rychle blíží ke konci. V 9. kole přijelo na naší domácí palubovku mužstvo HC Kolín. Tým složený ze zkušených borců kolem ostrostřelce Pavla Prachaře se za tři roky našeho působení v 2.lize příliš nezměnil. Podpořeni skvělým vstupem do úvodu sezóny, jsme věděli že nás čeká opět utkání, kde pokud chceme vyhrát, musíme ze sebe dostat maximum, nikoliv jen jednotlivci, ale jako celý tým.

V tomto duchu nastoupil a motivoval své svěřence předseda oddílu Milan Kiselica, který stále nahrazuje zraněného Martina Breyla na pozici trenéra týmu. Jen výhra nás mohla udržet ve hře o přední místa tabulky.

Do utkání jsme šli odhodláni porvat se o body do posledních vteřin. Zápas začal vyrovnaně, ale během chvíle se nám povedlo Kolínu odskočit a v 10. minutě jsme vedli 7:3. To by ale nebyl Kolín, aby nás hned nedohnal. V tu chvíli se strhla přestřelka, která skončila v poločase 16:14 pro nás. Na obou stranách byly mnohem úspěšnější útoky než obrany.

Do 2 . poločasu jsme vstupovali s jasným cílem. Zefektivnit obranu, pomoct našim brankářům, a především toto utkání dotáhnout do vítězného konce.

A to jsme dodrželi doslova. Obrana začala fungovat jak má, Ondra Kříž se v 2. poločase rozchytal ke skvělému výkonu.  V útoku jsme hráli svoji hru, a hlavně díky skvělé koncovce jsme se postupně dostávali do většího vedení. Soupeř viditelně nervózní reagoval podrážděně na výroky rozhodčích a nechával se zbytečně vylučovat. Pocit jisté křivdy však musíme hostujícím hráčům přiznat. Jako domácí jsme již nedovolili žádné drama, a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Konečný stav 30:22.

Mužstvo je potřeba pochválit za to, jak se po porážce v Mladé Boleslavi dokázalo zmobilizovat a hodit utkání za hlavu. Bylo velmi důležité neztratit doma body, i díky této výhře se naše vítězná série v domácích zápasech natáhla na 7 ligových utkání. Toto je zatím nejdelší série domácí neporazitelnosti od postupu do 2.ligy v roce 2011.

Mužem utkání byl po právu zvolen Petr Česák, který motivoval a táhl mužstvo za vítězstvím od prvních minut.

V dalším kole nás čeká Chemička Ústí nad Labem, která se letos po roční odmlce vrátila zpět z 1.ligy. Tým kolem bývalého trenéra lovosického A týmu Srby se výrazně změnil a čeká nás omlazené mužstvo, které střelecky táhne kanonýr Vrběcký. Ve hře jsou velmi důležité 2 body.  Na hřištích soupeře se nám zatím moc nedařilo, je na čase vyhrávat i venku!!!

Poslední domácí zápas podzimu se odehraje v Břvích proti Bělé pod Bezdězem.

Utkání začíná v sobotu 7.12.2013 v 17 hodin.

One comment

1. Důležitá výhra, Kolín k nám rozhodně nepřijel prohrát. Kromě výbornýho Beryho a Weigiho bych vyzdvihl ještě roli Gebiho, zahrál přesně to, co bylo potřeba…pokud tohle udržíme do Ústí, nebojim se ničeho!!!

Join the Conversation