Vítězství s Žatcem 28:20. Ale..

Ve velmi nabitém programu nás ve 3. zápase během jednoho týdne čekal tým Žatce, který hraje tuto sezónu nezvykle v Lounech. Na zápas jsme jeli s vědomím, že především venkovní zápasy budou letos velice důležité a každý bod se počítá. Opět jsme dorazili v plné sestavě, což je o proti sezónám minulým velmi příjemná změna. Totéž už bohužel nemohl říct soupeř.

Zápas začal velmi rychlým vedením našeho mužstva, kdy se nádherně trefil z kroku do horního roku branky Lukáš Waigner. Po 5-ti minutách zápasu jsme odskočili do 6-ti brankového vedení a tento náskok jsme drželi do 15. minuty. Soupeř, oslabený o několik svých spoluhráčů, jen těžko vzdoroval našemu nástupu do utkání. Díky náskoku dostali na hřišti dostatek prostoru všichni hráči, aby se rozehráli do příštích kol. Do kabin jsme v poločase odcházeli za stavu 16:7 .

Do 2. poločasu nastoupil do brány David Šrám, který již delší čas čeká na svoji šanci. Bohužel nezopakoval výkon z posledních 10-ti minut zápasu s Plzní a do průměrného výkonu se dostalo celé mužstvo. V útočné fázi se nedařila spolupráce i z důvodu nezkušenosti a nedostatku souhry hráčů, kteří vedle sebe málokdy nastoupí.
Velkým zklamáním potom byla především obrana. Dále bych to více nerozebíral. 2. poločas jsme prohráli 12:13, zápas ale celkově vyhráli 28:20.

Určitě se na tomto zápase najdou pozitiva. I přes herní projev jsme vyhráli 3. ligový zápas po sobě a dostali jsme se na první příčku tabulky. Opět nadstandardní výkon Ondřeje Kříže, jenž v této sezóně má skvělé 1. poločasy (s Prahou 4 naopak dostal jen 3 branky v 2. poločase za 25 minut) . V 6-ti zápasech dostal v 1. poločase jen 65 branek (průměr 10,8 obdržených gólů).

Lukáš Waigner je jeden z nejlepších střelců celé soutěže, i přes menší časový příděl v tomto zápase dokázal vstřelit 6 branek. Za 5 zápasů nastřílel již 35 branek (7,2 průměr na zápas) .

Velmi příjemným překvapením jsou výkony Ondřeje Tichého, jenž střelecky nahrazuje Martina Breyla, kterému se zatím tolik nedaří . V tomto zápase se trefil 5 krát, z toho dva góly dal ze 7m hodů. Ondru Tichého jsme zvolili mužem zápasu.

Bohužel výkon v 2. poločase by měl být velkým varováním! Jak v útoku, tak v obraně nám scházelo nasazení a celkově jsme působili dojmem, že když v 5. minutě vedeme o 6, tak už to nějak dotáhneme. Tímto bychom se chtěli omluvit rodičům Ondry Kříže a Lukáše Weignera, kteří, jako jediní diváci v hale, vážili cestu do Loun, aby se museli dívat na takto odfláknutý zápas. V příštích kolech nás čekají těžké zápasy a především ty venkovní budou o naší koncentraci a nasazení!!!

Zároveň se musíme rozloučit na dobu neurčitou s Martinem Krempou. Dostal pracovní nabídku, která se neodmítá, obzvlášť ze zahraničí. Martinovi děkujeme za jeho služby, byl nedílnou součástí mužstva.

Další zápas, tentokrát domácí, se hraje netradičně ve čtvrtek 10.10. v 19:30 v Břvích. Soupeřem nám bude Slavia Praha. Tým, se kterým máme dech beroucí zápasy, končící velmi těsným výsledkem.