Vítězství nad Bělou 31:23

K dohrávce 1. kola soutěže jsme 2. listopadu v průběhu reprezentační přestávky přivítali na domácí palubovce celek TJ Sokol Bělá pod Bezdězem. Hra tohoto týmu nám dlouhodobě příliš nesvědčí, navíc v posledním kole minulého ročníku nás Bělá na svém hřišti více, než potrápila. Až vydřená remíza nám tehdy zajistila celkové 1. místo ve 2. lize SVČ. S vědomím toho jsme chtěli k zápasu přistoupit svědomitě a nepřipustit žádné zbytečné problémy.

Celé utkání se neslo v podobném duchu. V útočné fázi jsme se poměrně úspěšně dokázali propracovat k dobrým střeleckým pokusům, ale jako již tradičně byla naše úspěšnost střelby daleko za našimi představami. Nedařilo se nám proměňovat jasné střelecké příležitosti, náskoky z rychlých útoků, sedmimetrové hody apod.

V obraně jsme chtěli hlavně včas a důrazně přistupovat ke spojkám soupeře, které mají svoji střeleckou kvalitu. Opět se však ukázalo, že máme problémy s jejich útočným stylem hry „do pasivity“. S pravidelností se opakoval obraz naší dlouhé defenzivní snahy s následným momentem menšího individuálního nasazení. Dobře umístěné střely soupeře tak často končili v naší brance. S přibývajícími minutami však začal úřadovat ve středu obrany hrající Láďa Manda, což v kombinaci se zlepšenou útočnou souhrou vyústilo v poločasové skóre 15:10.

Začátek druhého poločasu byl z našeho pohledu patrně nejlepším úsekem utkání. V obraně jsme přitvrdili a rychlými útoky a jednoduchou kombinační hrou jsme začali navyšovat rozdíl ve skóre. Škoda jen, že nám toto odhodlání nevydrželo po dobu celého druhého poločasu a konec zápasu s sebou přinesl množství zbytečných chyb. Nicméně osud utkání byl již plně v našich rukou a konečný stav 31:23 se tak jeví jako zasloužený.

Vyzdvihnout za svůj výkon si jistě zaslouží již jednou jmenovaný Ladislav Manda. Střelecky nezaostal za svým očekáváním Lukáš Weigner a s 9 brankami byl jasně nejlepším střelcem našeho mužstva. Kvalitní produktivitu předvedl také Matěj Hykeš na levém křídle. Nicméně výkon mužstva nebyl nikterak nadprůměrný a jasně nám ukázal, že je stále spousta věcí, na kterých musíme pracovat.