Vezeme druhé místo z Memoriálu Míly Koloce

První přípravný turnaj mají za sebou házenkáři Libčic. V konkurenci šesti družstev obsadili celkově druhou pozici. Přes celou řadu absencí nakonec k turnaji odjelo deset hráčů do pole a dva brankáři. Turnajovou premiéru v dresu Libčic zažil Peťo Breyl a tím se nám rozšířil počet hráčů s tímto příjmením na dva : )

Kvalita jednotlivých zápasů nebyla z házenkářského pohledu nejvyšší, ale o to větší bylo nasazení. Hrálo se systémem každý s každým na 1x 25minut.

Průběh turnaje a výsledky z pohledu Libčic

Libčice- Chemička Ústí „B“ 15:12

V úvodním utkání na nás čekala ústecká rezerva. Mužstvo složené ze zkušených harcovníků a dravého mladí neměl být podle předpokladů výrazným problémem. Utkání probíhalo poměrně jednoznačně a dařilo se nám dávat branky z rychlého přechodu. Po vystřídání sestavy jsme ovšem ztratili rytmus, rozhodčí domácím malinko přidali a bylo to pouze o branku. Koncovku jsme ovšem zvládli a výhra o tři branky byla zasloužená. V domácím dresu nás zlobil především nejlepší střelec celého turnaje Martin Bůžek, který vstřelil 8 branek.

Libčice- HC Čambavamba 17:7

Na kamarády z Čamby jsme se důkladně připravili a vyhráli rozdílem třídy. V tomto zápase se nám dařilo doslova vše na co jsme šáhli. Fungovala spolupráce brankáře s levými křídly, které proměňovali trháky. Kluci s Čamby dali několik tyček a tak zápas skončil o deset.

Libčice- HC Gymnázium Sokolov 14:12

Po dlouhé 90-minutové pauze jsme nastoupili proti hráčům Sokolova, který v letošním ročníku není přihlášen do mužských soutěží CHF. Pauzu jsme využili následovně: všichni si dali gulášek a někdo zajel do pivovaru Na Rychtě pro PET-ky (Ústečan 14-ka se fakt povedl). Úvod zápasu se nám povedl a přestávka rozhodně nebyla znát. V brance spolehlivě chytal Bramby a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Bohužel druhá část se vůbec nepodařila. V útoku jsme jednoduše ztráceli míče a nadšeně hrající soupeř trestal z brejků. Přiblížil se na rozdíl jedné branky. Příležitost na vyrovnání nevyužil a tak jsme opět odskočili a nepřipustili dramatickou koncovku.

Libčice- TJ Slavoj Děčín 11:5

Zápas podle průběžných výsledků sliboval vyrovnanou házenou. Bohužel pro soupeře nám fungovala obrana naprosto skvěle a z ní jsme poté profitovali směrem dopředu. Rozhodnutý zápas se poté chvílemi měnil v nesympatickou házenou plnou dohrávání soubojů a individuálních konfliktů. To, že některý hráč nejde po zápase podat ruku už netřeba komentáře : (

Libčice- Chemička „A“ 8:15

Rozlosování turnaje se pořadatelům povedlo a tak poslední utkání celého turnaje bylo takové finále. Potkali se dosud neporažené týmy a čekalo se dramatické utkání. Domácí už neměli k dispozici Vojtu Srbu, který odjel v půlce turnaje. Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, ale především díky chabé koncovce domácích (nebo jsem měl formu:). Poté co začali své šance proměňovat, tak bylo rozhodnuto o zaslouženém vítězství. Nám se nedařilo vůbec v útoku a domácí trestali jednoduchými brankami.

Celkově musíme turnaj hodnotit pozitivně. Nikdo se nezranil, všichni hráli s chutí a snažili se plnit taktické pokyny. Rychlá vlna fungovala poměrně slušně a jasné, že musíme zapracovat v útoku na postavenou obranu.

Sestava a střelci Libčic dle oficiálního zápasu:

Kříž, Šrám: Weigner 13, Jerman 12, Hykeš 10, Doubek 9, Turek 6, Breyl M. 4, Česák 4, Tichý 3, Kulhavý 2, Breyl P.  1

Konečná tabulka:

1. Ústí „A“
  2. Libčice
  3. Sokolov
  4. Děčín
  5. Čambavamba
  6. Ústí „B“

Děkujeme organizátorům za pozvání a těšíme se na příštím ročníku!