Ve Zruči jsme slavili další turnajové vítězství; příprava se Slavií a velká marodka

Trošku s obavami jsme cestovali na další přípravný turnaj do Zruče nad Sázavou. Důvodem byla velká marodku v týmu, která postihla především klíčové hráče. Ostrostřelec Lukáš Weigner zůstal doma upoután na lůžku a střední spojka Petr Česák na turnaj odcestoval, ale po domluvě s trenérem Martinem Breylem by nastoupil pouze v nejnutnějším případě. Na turnaji se sešla slušná druholigová konkurence namíchaná ze tří různých oblastí. Systém turnaje byl 2×20 minut každý s každým a to byla pro našich osm zdravých hráčů do pole zajímavá prověrka.

1. utkání Libčice – Velké Meziříčí 24:9

Od průběžně vedoucího týmu jihomoravské skupiny jsme příliš nevěděli co čekat, ale to samé muselo platit i obráceně. Z výborně fungující obrany jsme vyráželi do rychlých protiútoků, které jsme nemilosrdně trestali. Zaskočený soupeř se nemohl s naší hrou příliš srovnat a prohrál rozdílem minimálně dvou tříd. Pomyslná bitva Čechy- Morava ve složení předních týmů druholigových tabulek tedy lépe vyzněla pro Čechy.

1. utkání Libčice- Zruč 17:11

Proti domácímu týmu jsme nastoupili po zhruba 15-ti minutové přestávce po dohrání prvního utkání. Bylo tedy jasné, že se postupem času budeme muset vypořádávat s únavou. Na soupeře jsme opět vyrukovali s naším novým obranným systémem, který slavil úspěch. Domácí dělali velké množství chyb, které končily brankou v jejich sítí. Ve druhém poločase se hra začala vyrovnávat, ale obrat v utkání jsme nedopustili.

1. Utkání Libčice- Kolín 19:15

Nečekaně bylo poslední utkání s Kolínem rozhodující zápas celého turnaje. Házenkáři Kolína se v roce 2015 záhadným způsobem rozmnožili a najednou měli k dispozici dvě kompletní šestky. V oslabené sestavě jsme tedy hráli proti soupeři, který byl v nejsilnější sestavě. Celý první poločas nám příliš nefungovala obrana a dostávali jsme jednoduché branky. V útoku jsme naštěstí drželi krok a na konci prvního poločasu se dostali do těsného vedení. Vstup do druhé půle se nám ovšem povedl a během krátkého úseku jsme si vytvořili rozhodující náskok, který jsme uhlídali.

Celkově musíme ohodnotit naše počínání na turnaji hodně pozitivně. Prezentovali jsme se dobrou obranou a kvalitním přechodem do útoku. Rezervy jako vždy byly v postupném útoku. Turnaj herně vyšel všem zúčastněným a trenér Martin Breyl v poturnajovém hodnocení vyzdvihl výkon Franty Palana, který se dle jeho slov vážně říká o místo v základní sestavě. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen libčický Michal Šimánek.

Sestava Libčic: Kříž, Šimánek- Hasala, Palan, Doubek, Vitner, Gebauer, Tichý, Hora, Breyl, Česák (z důvodu nemoci pouze na lavičce)

Celkové pořadí: 1. Libčice, 2. Kolín, 3. Zruč, 4. Velké Meziříčí

Příprava se Slavii 31:28

Ve středu 4. února jsme sehráli plánované přípravné utkání se Slavii Praha.  Z důvodu dramatické marodky jsme koketovali s myšlenkou zápas zrušit, ale nakonec jsme se rozhodli nechat věcem volný průběh a utkání odehrát. Na střídání jsme měli pouze jednoho hráče a do utkání zasáhli Martin Volf a Zdeněk Jerman, kteří v letošním roce ještě netrénovali. Po domluvě se utkání hrálo 3x 20 miut. Soupeř na rozdíl od nás nastoupil poměrně kompletní a bylo tedy zajímavé sledovat, jak se s tím vypořádáme v kombinované sestavě. Prvních 30 minut nám příliš nefungovala obrana a v útoku to také nebyla žádná sláva. Prosazovali jsme se povětšinou z rychlého přechodu. Posledních 20 minut se nám ovšem vydařilo a utkání jsme otočili v náš prospěch. Zápas byl nakonec prospěšný a trenér Martin Breyl ocenil, že se podařilo vyhrát nad silným soupeřem i ve velmi okleštěné sestavě.

Sestava Libčic: Kříž, Šimánek- Hasala, Doubek, Hora, Breyl, Volf, Jerman, Horejš

Poslední přípravné utkání sehrajeme doma v Břvích v úterý proti lídrovi jihozápadní skupiny Starému Plzenci. Doufejme, že se nám kompletně vyprázdní marodka a všichni lazaři se dostanou do zápasového vytížení. Poté nás čeká již čtvrteční předzápasový trénink, ve kterém se budeme připravovat na ostrý start v pro nás horké půdě v Bělé pod Bezdězem.