V úvodu nového ročníku jsme si připsali vysokou výhru nad Štáhlavami

Libčické „áčko“ dalo o víkendu zapomenout na těsnou porážku 28:27 s VŠ Plzeň v Českém poháru. Do Plzeňského kraje poslalo v prvním ligovém kole pomyslnou odplatu v podobě vysoké výhry nad Šťáhlavami a díky vysokému skóre po prvním kole vévodí tabulce. Doufejme, že tomu tak bude i o 21 kol později!

Ve staronovém domácím prostředí sportovní haly v hostivických Břvích oběma celkům chvíli trvalo, než si uvědomily, že letní příprava dávno skončila a teď už se hraje o důležité body do tabulky dlouhodobé soutěže. Diváci tak mohli v prvních 15 minutách vidět spíše festival neproměněných šancí a nepřesností než střelecké hody. Svědčí o tom i stav 3:3, který na ukazateli skóre po čtvrthodině hry svítil. Nutno dodat, že mohlo být i hůř, nebýt Michala Šimánka v naší brance, který zlikvidoval hned několik vyložených šancí soupeře.

V další fázi utkání řízeného extraligovou rozhodcovskou dvojicí Frieser – Haramul, se však dostala do tempa naše obrana a její solidní práce podpořená pokračujícím výkonem brankáře Šimánka přinesla ovoce v podobě snadno dosažených gólů z rychlých protiútoků. Na to nedokázali šťáhlavští hráči najít odpověď a navíc i přes nižší věkový průměr přestávali v závěru poločasu na naše hráče stačit fyzickou kondicí. Poctivá letní příprava zřejmě přinesla svoje ovoce. Do přestávky jsme si i díky ní a také díky parádní trefě Radima Svobody devět sekund před sirénou odnesli náskok 12:7.

Do druhého poločasu už Štáhlavy nastoupily poměrně odevzdaně. Na výborný výkon Michala Šimánka, který musel chtě nechtě opustit prostor mezi třemi tyčemi, aby mohl odvést podobně kvalitní práci i na noční směně v zaměstnaní, navázal Ondra Kříž. A vepředu se navíc rozstřílely naše spojky. Soupeři nepomohlo ani střídání brankářů, ani snaha o taktickou variantu zcela bez brankáře s jedním hráčem v poli navíc. Ta naopak umožnila Křižákovi zapsat se gólem přec celé hřiště do listiny střelců poté, co jeden pokus předtím využil na seřízení mířidel. Málokdo by po první půli řekl, že se dostaneme v počtu vstřelených branek přes třicítku, přesto se tak stalo. Libčice nad Vltavou – Štáhlavy 33:16!

V příštím kole zamíříme do Liberce, kde jsme v minulé sezoně nechali body, jež nás dost možná stály příčku nejvyšší. Soupeři, který na úvod sezony podlehl v Mostě 22:20, tak máme hodně co vracet.