Odplata se povedla. Liberci jsme na jeho palubovce nastříleli skoro 40 branek.

Po vysokém domácím vítězství nad Šťáhlavami nás ve druhém kole nové sezony čekalo první utkání na půdě soupeře. Tím byl Liberec, kde jsme ke konci minulého ročníku o gól padli, což nás nakonec stálo prvenství v celé dlouhodobé soutěži. Motivace k řádné odplatě tedy byla veliká, stejně tak byl ale na místě i respekt ke kvalitám soupeře. Tím spíše, že jsme k utkání odjeli bez několika hráčů, zejména z řad specialistů na obranu.

Úvod zápasu jsme sice zvládli lépe než soupeř, pak ale přišlo hluché místo a do vedení o dva góly šel Liberec. Mohlo být i hůř, nebýt Michala Šimánka v brance. Ten nás podržel vychytanou sedmičkou ve chvíli, kdy jsme navíc hráli v oslabení. Kdo ví, jak by se utkání dál vyvíjelo, kdyby se soupeři podařilo odskočit na ještě větší rozdíl. Místo toho jsme ale brzy ukázali naši sílu a zaveleli k obratu. V této fázi utkání na sebe odpovědnost často bral Lukáš Weigner, který za celý zápas zaznamenal hezkých šest branek. Zkušenosti jsou zkrátka někdy potřeba.

Po naší otočce už odpor Liberce s každou další obdrženou brankou slábl a my jsme otěže utkání nepustili z rukou. Do šaten se nakonec po prvních třiceti minutách šlo za stavu 13:18, když se soupeř pár sekund před poločasovým klaksonem nechal zaskočit rychlým kontrem Dmitrije Tsunaeva.

Ve druhé půli pak rozehrál svůj střelecký megakoncert Radim Svoboda. Ten za prvních patnáct minut svého pobytu na hřišti zaznamenal při 100 % úspěšnosti střelby hned 7 branek, čímž výrazně přispěl k tomu, že náš náskok utěšeně narůstal. Není divu, že se z palubovky brzy poroučela liberecká brankářská jednička Robert Soukup, který zamířil raději na střídačku. Ani jeho náhradník však nedokázal s našimi útočnými akcemi nic udělat a lovil ze sítě jeden míč za druhým. V jedné chvíli jsme tak vedli dokonce o 12 branek a dlouho před koncem utkání bylo jasné, kdo bude brát dva body tentokrát. Nic na tom nezměnil ani fakt, že jsme v závěru trochu polevili a dovolili navrátivšímu brankáři Soukupovi předvést pár úspěšných zákroků. Liberec z toho dokázal těžit, a protože potrestal také několik ztrát míče v našem podání, odnesl si nakonec „jen“ sedmibrankovou porážku 32:39. Střelecký zápis Radima Svobody se nakonec zastavil na 10 přesných zásazích, což je za jeden odehraný poločas málo vídaný výkon.

Do celkového účetnictví zápasu však promluvil ještě výrazněji Dmitry Tsunaev, který se díky svým 13 brankám vyšvihl na druhé místo tabulky střelců celé soutěže. Ještě o příčku výš, tedy na místě prvním, jsou v průběžné tabulce soutěže po dvou kolech Libčice. Pohled na pořadí je o to příjemnější, že stejný počet bodů má kromě nás v tabulce už jen Most. Stoprocentní bilanci drží také Lovosice B, které ale svůj zápas 2. kola proti VŠ Plzeň odehrají na konci října, a tak jsou bodově pozadu. Všechny ostatní týmy už body ztrácely, včetně našeho příštího soupeře – Dukly B. Ta doma podlehla právě Mostu v poměru 18:19. V neděli 6. října ji budeme od 17:00 hostit my a cílem nebude nic jiného, než si připsat třetí vítězství v řadě.