V tropickém pralese jsme utrpěli výhru

Pěkné víkendové počasí vybízelo k návštěvě zahrádky a ke schlazení jedním plnotučným. Házenkáři však měli na práci zápas 17. kola na půdě Lokomotivy Vršovice. Nejednalo se tentokrát o horkou, nýbrž o dusnou půdu. Podmínky v nafukovací hale připomínaly spíše klima v pavilónu indonéské džungle v trojské ZOO. Ale jak se říká, oba soupeři byli na stejné startovní čáře a cílem byly 2 body.

Na všem se dají najít pozitiva a v tomto případě to byl fakt, že nikdo z hráčů si nemohl stěžovat, že by před zápasem nebyl dostatečně zahřátý. Tomu odpovídal i úvod zápasu, kdy fungovala avizovaná poctivá obrana a Libčice postupně navyšovaly náskok. Brankový rozdíl prvního poločasu dosáhl svého maxima zhruba ve 20. minutě na hodnotě 6 branek. Domácí nenacházeli klíč k pomyslným dvířkám na brankovišti, i proto ztráceli míče a jak už je zvykem, Ondra Hasala trestal z rychlého protiútoku.

Vývoj zápasu a klimatické podmínky v nafukovačce si vybraly svou daň, když Libčice podřadily na úspornou jedničku. Chvílemi to vypadalo na neutrál a jen setrvačností tak dojely do poločasového výsledku 16:13. Poločas posloužil k nabrání sil a doplnění potřebných tekutin. Cílem druhého dějství bylo zopakovat dobrý vstup do poločasu a rozhodnout utkání co nejdříve.

Zápas se dařilo režírovat ke spokojenosti početné skupinky libčických diváků, kteří měli možnost vidět zbytečné vyloučení Petra Česáka, který neudržel nervy na uzdě a opakovaně komentoval výkon rozhodčího. Nemalou částkou tak přispěl do klubové pokladny na plánované prase po skončení sezóny. I přes bojovný výkon domácích zasluhující uznání utkání směřovalo k jasnému výsledku s konečným verdiktem v poměru 31:23 ve prospěch Libčic. Domácím přejeme úspěšný boj o záchranu soutěže, mužstvo i kvalitu na udržení 2. ligy určitě mají.

Jako hlavní 3 hvězdy zápasu jsou vyhlášeni:

1. Ondra Hasala – kvalitní podpora rychlého útoku, celkem 10 branek
  2. Lukáš Weigner – hlavní a v některých fázích utkání také jediná hrozba ze střední vzdálenosti, celkem 6 branek
  3. Vašek Hora – jeden z pilířů obrany, obětavá podpora útoku, celkem 3 branky

Milým oceněním výkonu byla bábovka od Aničky z týmu Kobylis. Po zápase přišla k chuti. Víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá, ale rádi bychom, kdyby se pozápasová bábovka stala tradičním rituálem vyhraného zápasu 🙂 Každopádně děkujeme!

Za 14 dní 17. dubna hostíme na domácí palubovce od 17 hodin tým Košutky, se kterým jsme na podzim uhrály těsnou výhru 26:24. Bude tedy opět o co hrát.