Utkání s Mladou Boleslaví vítěze nemělo. Za remízu 28:28 bereme bod

Stejně jako o týden dříve v Mostě jsme i doma proti Mladé Boleslavi měli lepší začátek utkání než soupeř. Díky dobře pracující obraně a nápadité hře v útoku jsme si postupně vypracovali několikabrankový náskok. Hosté se ale nevzdali a trpělivou hrou v útoku, kde stavěli hlavně na individuálních průnicích na brankoviště, dokázali držet krok. Přesto jsme však na rozdíl od střetnutí s Mostem měli po prvním poločase navrch my. Do šaten se šlo za stavu 15:13.

Druhá půle už byla z naší strany horší. Dopláceli jsme mimo jiné na to, co nás trápilo i v předchozích střetnutích – zbytečné ztráty míče a ukvapená koncovka z nedostatečně připravených pozic, která dala několikrát vyniknout brankáři soupeře. Mladá Boleslav sice také často narážela na Ondru Kříže v naší brance, hrála ale takticky, nikam nespěchala a na gólové příležitosti si počkala, což jí přinášelo ovoce. Nejprve vcelku nenápadně dotáhla skóre, aby pak v poslední desetiminutovce získala vedení pro sebe.

Náš tým ale ukázal v závěru zápasu morální sílu, zabojoval a dvougólové manko stáhl. Ondra Kříž krátce před koncem navíc fantasticky vychytal vyloženou mladoboleslavskou šanci a tak jsme najednou měli příležitost získat oba dva body my. Dlouhá přihrávka do rychlého protiútoku však vyústila v koncovku z nevýhodné pozice v pravém křídle a míč skončil pouze zvenku na tyči. Mladá Boleslav se pak ještě snažila v posledních několika sekundách strhnout zápas na svoji stranu. Její počínání však skončilo pouze volným hodem zahrávaným již po vypršení časového limitu. Jelikož závěrečná střela následně neprošla přes náš blok, rozešli jsme se s Mladou Boleslaví smírně 28:28.

Po neúplném pátém kole nám tak patří za 2 výhry, 1 remízu a 2 prohry třetí příčka za dosud stoprocentním Mostem a osmibodovou Duklou. Celky Jablonce, Lovosic B a Šťáhlav, které jsou všechny o 1-2 body za námi, však mají jeden zápas k dobru. O nadcházejícím víkendu si od soutěžních utkání odpočineme, protože na něj připadá reprezentační přestávka, která se týká i 2. ligy. O týden později, v sobotu 2. listopadu od 13:00, budeme v Břvích hostit Louny.