Nestačili jsme ani na Louny, série bez výhry se protáhla na čtyři utkání v řadě

Trápení, jímž jsme bohužel navázali na podařený vstup do nového ligového ročníku, se nám nepodařilo ukončit ani proti Lounům. Po vyrovnaném průběhu jsme soupeři, který měl před vzájemným střetnutím stejný počet bodů jako my, podlehli v domácím prostředí 29:32.

Na rozdíl od předchozích zápasů jsme tentokrát dokázali zabrat v útoku, a to i přes absenci hned dvou ze čtyř aktuálně nejlepších střelců našeho týmu. Při připravování střeleckých příležitostí jsme byli trpělivější a nutili jsme soupeře k chybám, jež ústily v góly nebo alespoň fauly znamenající sedmimetrové hody. Těch jsme jen za první půli zahrávali pět.

O co lepší než minule jsme byli v útoku, o to horší byla naopak obrana. Ta nedokázala najít recept zejména na Petra Jahna, hráče ročníku 2000, který si v této sezoně připsal už pět extraligových startů za Lovosice, kam z Loun hostuje. Jen on sám nám v celém utkání nastřílel 14 branek a měl velký podíl na tom, že se o poločase šlo do šaten za stavu 16:16.

Vyrovnaný stav vydržel téměř celý druhý poločas. Louny kromě výkonu Jahna těžily také ze zkušeností svého trenéra Kamila Sochora, který sice už téměř pověsil hráčský dres na hřebík, ale proti nám ho teprve podruhé v této sezoně oprášil. Někdejší nejlepší střelec celé 2. ligy dokázal v rozhodujících chvílích přinést do hry soupeře klid, dirigovat hru a chodit si pro fauly. My jsme naopak nadále kupili chyby v obraně a Ondrovi Křížovi v brance jsme příliš nepomohli. Přesto jsme díky solidní efektivitě v útoku sahali až do posledních minut po bodech. Úplný závěr ale zvládl lépe soupeř. Oba body, díky kterým nás přeskočil v tabulce, si tak odvezl po zásluze. Závěrem nutno vyzdvihnout také výkon rozhodčích. Dvojice Kasík – Štrébl odřídila vyrovnané utkání na úrovni, kterou bychom rádi vídali na palubovkách druhé lidi co nejčastěji.

Nám teď ovšem nezbývá soustředit se na utkání příštího kola, ke kterému zajíždíme v neděli 10. listopadu do Lovosic, kde nám bude soupeřem B-tým tamního extraligového celku. Lovosické béčko je nyní v průběžné tabulce 2. ligy SVČ třetí s šesti body za tři výhry a tři prohry. My jsme momentálně šestí, nicméně na Lovosice B ztrácíme jen bod, a tak bychom šli v případě výhry v tabulce před svého příštího soupeře.