Tak trochu jiné házenkářské posvícení

Určitě se vám už stalo, že vám někdy někdo do toho hodil vidle. Tak přesně tuto zkušenost aktuálně mají libčičtí házenkáři s organizací Posvícenského turnaje. Ještě na začátku srpna vše vypadalo dobře, potvrzené přihlášky jsme měli od týmů Mostu, Slavie Praha a další oddíly byly v jednání. Pak ale přišel nelogický krok Českého svazu házené poprvé v historii zařadit první kolo Českého poháru na poslední prázdninový víkend a neštěstí bylo na světě.

Přímý dopad na Libčice nula (Libčice nasazeny dle výsledků z minulých let až do druhého kola), nepřímý dopad čistá katastrofa. Všichni jistí i rozjednaní účastnící turnaje byli nalosováni do prvního kola, které se mělo sehrát právě v termínu libčického posvícení. Logicky tedy přicházela jedna omluvenka za druhou.

Bohužel ani situace v organizaci turnaje veteránů nebyla nikterak růžová. Nezájem hráčů této věkové kategorie byl již v předchozích letech. Výsledkem bylo zrušení turnaje starých pánů a zařazení pouze exhibičního zápasu do turnaje mužů v minulém roce. Ani letos situace není lepší a turnaj se neuskuteční.

Přes veškerou snahu funkcionářů Libčic nalákat na poslední chvíli další kluby nezasahující do úvodního kola poháru se muselo učinit těžké rozhodnutí a turnaj odvolat. Nesmířili jsme se však s myšlenkou vyškrtnout házenou z programu libčického posvícení, a proto jsme připravili náhradní program.

Jedná se o exhibiční zápas mezi výběrem hráčů středních Čech a Libčic bez omezení věkové kategorie. Na hřišti se tak potkají ostřílení veteráni i aktivní hráči 2. ligy. Utkání se odehraje klasicky 2 x 30 minut. Předpokládá se tedy kvalitní házená okořeněná o nadstandardní prvky, které v klasickém turnaji nebo soutěžním zápase neuvidíte.

Tímto tedy zveme všechny fanoušky libčické házené na venkovní hřiště do Libčic. Úvodní hvizd zápasu bude v sobotu 27. srpna v 10:00. Po skončení utkání bude připraveno občerstvení a posezení pod kaštany. Pevně věříme, že změna programu diváky neodradí a všichni na hřišti i mimo něj se budou dobře bavit. My pro to uděláme maximum 🙂