Sezónu končíme výhrou nad Třeboní

Poslední výlet sezóny, tak by se dal charakterizovat zápas na půdě Třeboně. Cesta dlouhá 160 km s jasným cílem odvézt si zpět do Libčic 2 body a uhájit tak 2. místo konečné tabulky 2. ligy (těch dvojek je nějak hodně). Sobotní podvečer 14. května byl závěrečným hracím dnem Libčic v sezóně 2015/2016.

Kde hledat motivaci po spackaném zápase s Prahou 4 byla otázka, která visela před úvodním hvizdem utkání ve vzduchu.Uvolněné atmosféře nepřidali ani domácí hráči Třeboně, kteří se scházeli na palubovku jako švábi na pivo. Přesto bylo ve hře konečné 2. místo tabulky před Sokolem Vršovice, které by se stalo jistotou při zisku alespoň jednoho bodu.

Do utkání jsme vstoupili vlažně s vědomím papírových předpokladů, kvantitou a kvalitou na naší straně. Nepříliš pohledná házená prvního poločasu byla reprezentována mnoha nepřesnostmi a technickými chybami. I přesto jsme v polovině zápasu směřovali do šatny s vedením v zádech v poměru 14:9.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, kdy taktické obrané pokyny přebíjela chuť dát si branku. Největší chuť do střelby měl jako obvykle Pepe Gebauer, který se vyšplhal až na 9 branek. (střelecké pokusy raději nepočítat). V rychlém protiútoku zaskočil za Ondru Hasalu jeho křídelní parťák Fanda Palan, který vylepšil své zápasové maximum na 7 gólů. V taktikou nespoutaném závěru utkání dominoval rychlonohý Dmitry Tsunaev, který pečetil skóre na konečných 29:18 ve prospěch Libčic.

Po závěrečném hvizdu zápasu bylo jasné, že Libčice letošní sezónu zakončí na konečném 2. místě tabulky. Podrobnější vyhodnocení sezóny s ohlasy trenérů bude následovat v samostatném článku. Už nyní ale můžeme uplynulých 12 měsíců považovat za úspěšné.

Konečná tabulka (České Budějovice budou dohrávat zápasy bez vlivu na čelo tabulky)