Rozpačitý vstup do jarní části se slibným závěrem

Házenkáři Libčic vstupovali do jarní části v pozici vedoucího týmu soutěže. Bohužel se úplně dle představ nepovedla příprava, kdy jsme si představovali celkově lepší docházku. Zejména se nepodařilo sehrát základní osu týmu a to se v mistrovských utkání ukázalo jako velká komplikace. A teď již k samotným třem utkáním, které byly součástí prvního bloku jarních odved před reprezentační přestávkou:

Sezimovu Ústí : Libčice 15:24 (6:12)

V Sezimáku jsme v loňském roce prohráli po ostudném výkonu v prvním poločase. Věděli jsme, že v dopoledním čase a chladné hale (zmrzlejší než naše Břve) nás opět nečeká nic příjemného. Začátek utkání ještě nebyl špatný, ale od zhruba 15. minuty jsme hráli  tragickou házenou bez pohybu a nápadu. I tak to stačilo na komfortní vedení 12:6. Vstup do druhého poločasu byl ještě horší a dlouhou dobu jsme nebyli schopni vstřelit branku. Naštěstí střelecká nemohoucnost soupeře a dobrý výkon brankařů nedovolil větší přiblížení než na rozdíl tří branek. Pak se nám podařilo pár slepených branek vsítit, ale rozpačitý dojem z celého výkonu to nemohlo zachránit.

Libčice : Žďár nad Sázavou 17:25 (7:10)

V následujícím utkání jsme doma hráli proti rezervě extraligového Nového Veselí, která byla toho času na druhém místě se ztrátou tří bodů na náš tým. Soupeř nepřijel v nejsilnější sestavě, ale i tak disponoval na každém postu kvalitním házenkářem překračujícím druholigový standart. Nám bohužel vůbec nevyšel vstup do utkání, kdy jsme dlouhých deset minut nedali branku a od toho se pak odvíjelo celé utkání. Poločasový stav 7:10 v náš neprospěch byl ještě milosrdný. Ve druhém poločase jsme zlepšili nasazení, ale obrovské množství individuálních chyb nás sráželo dolů. Za stavu 17:20 jsme složili zbraně a nechali si v posledních minutách od soupeře nasázet pět rychlých branek, které jenom podtrhli naši bezradnost.

Lokomotiva Plzeň : Libčice 27:30 (18:14)

V dalším utkání nás čekal zkušený tým, který v letošní sezoně hraje výsledkově pod své reálné možnosti. Trenér Breyl před utkáním apeloval na hráče, aby dodrželi stanovenou taktiku, která velela hrát ofenzivní házenou. Cílem bylo unavit klíčové hráče soupeře a častou rotací vlastních hráčů postupně ovládnout utkání. Bohužel většina hráčů při těchto instrukcích zapomněla na pojem obrana. Výsledkem bylo poločasových 18:14 ve prospěch domácích. Na naší straně bylo také obrovské množství ztrát a zbrklých střel. Do druhého poločasu jsme si řekli, že bez obrany to přeci jenom nepůjde. V obraně zavelel k obratu především pro soupeře vždy nepříjemný Venca Hora a v útoku se rozstřílel Pepa Gebauer. Když to podpořil vynikajícími zákroky Michal Šimánek, tak bylo v půlce druhého poločasu srovnáno. Viditelně unavenější klíčový hráči domácích ještě několik minut drželi vyrovnaný stav, ale po několika nepřesných střelách jejich spoluhráčů jsme se dostali do vedení a to již nepustili. Vítězství zařídil především skvělý týmový výkon všech hráčů na hřišti i na lavičce a to je obrovské povzbuzení do dalších zápasů.

Závěrem je možné říci, že ze tří zápasů jsme odehráli jeden vynikající poločas a pět velmi tragických. Stačilo to na zisk 4 bodů a to není úplně nejhorší. Nyní musí hráči kvalitně v dostatečném počtu potrénovat a připravit se na další blok mistrovských utkání. Tentokráte to bude doma proti tradičnímu rivalovi Praze 4 a poté venku s nepříjemným Havlíčkovým Brodem, který jsme doma porazili jen s velkou dávkou štěstí. Pokud navážeme na druhý poločas v Plzni, tak jsem přesvědčen, že šance na zisk 4 bodů je vysoká. Držte nám palce!!!