První domácí představení 40 gólů nepřineslo

O uplynulém víkendu přivítali házenkáři Libčic nad Vltavou na své palubovce nováčka soutěže, a to 1.HC Pardubice. Soupeř z východu Čech přijel do Břví posilněn o první výhru nad Libercem z minulého kola, ale na soupisce chyběla hlavní postava týmu Richard Skalický. To Libčičtí byli v opačné situaci, ti si přivezli z Loun porážku o jediný gól.

Nicméně příprava v týdnu před víkendovým zápasem probíhala podle plánu. Na týmu bylo vidět vysoké nasazení a chuť odčinit první soutěžní prohru. Chuť a nasazení bylo vidět v samotném zápase hned od první minuty. Tým Libčic, takřka v plné sestavě, vstoupil do utkání s agresivní obranou a rychlím přechodem do útoku. Tyto dva aspekty dělaly Pardubicím velké potíže a hned od začátku začali domácí skóre pozvolna navyšovat. Za hosty se prosazoval především z prostoru levé spojky Adam Ptáčník, který se nebál střílet z poza devítimetrové hranice, ale sám na vše nestačil. Do poločasu stačili domácí navýšit své vedení na 22:9.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta první. K vidění byla rychlá házená s vysokým počtem branek. Nakonec se skóre zastavilo na číslovce 39:22.

Pozitivem zápasu bylo určitě to, že do hry se dostali všichni hráči a valná většina se i gólově prosadila. Ve střelecké formě se po nemoci vrátil do sestavy Martin Volf a zaznamenal 13 gólů. Nicméně sezóna je na začátku, a tak bylo vidět, že je stále co zlepšovat nejen v obranné činnosti, ale i v té útočné.

V příštím kole tj. 12.10. nastoupí celek Libčic od 15:00 ke středočeskému derby v Mladé Boleslavi. Tento zápas určitě domácí prověří daleko více a určitě bude na co se koukat!