Na úvod soutěže těsná prohra s Louny 27:28

Lehce se zpožděním přinášíme ohlédnutí za prvním zápasem sezóny. Hned na úvod jsme vyrazili na horkou půdu Loun, kde jsme nečekali žádnou jednoduchou práci. Očekávání se vrchovatě naplnilo. Do posledních vteřin jsme bojovali o body, ale nakonec jsme odjeli s prázdnou. Jak se utkání odvíjelo od svého úvodního hvizdu, kde se zápas lámal a kde hledat pozitiva nebo naopak slabé stránky výkonu v Lounech? Na tyto otázky nám odpověděli aktéři utkání Ondra Tichý a Michal Horejš.

1/ Jak se odvíjel úvod prvního utkání v novém ročníku?

Michal Horejš: Louny potvrdily, že mají mladé a rychlé hráče, a vstup do utkání pro nás nebyl příznivý. Domácí atmosféra hnala hráče dopředu a my jsme měli problémy pokrýt soupeřův rychlý protiútok. V útoku nám chvilku trvalo si zvyknout na aktivní obranu soupeře 5+1, a tak jsme prvních 15 minut pouze korigovali skóre.

Ondra Tichý: V úvodu zápasu nás domácí poměrně snadno přehrávali. Dařilo se jim hrát rychlou kombinační házenou, se kterou si naše obrana z počátku neuměla příliš poradit. Po oddechovém čase a z něj vzešlé změně našeho obraného systému jsme však začali mnohem lépe zavírat prostory před brankovištěm, přistupování k hráčům bylo aktivnější a celkově jsme zlepšili naše herní nasazení, což vyústilo v naše poločasové vedení.

2/ Kde se utkání lámalo a jaký okamžik byl rozhodující pro konečný výsledek zápasu?

Michal Horejš: Pro konečný výsledek byla klíčových 40-50. minuta zápasu. Nám také díky užšímu kádru na lavičce začaly docházet síly, což aktivně hrající domácí přetavili v několik početních výhod a následně k vybudování rozhodujícího náskoku. Do posledních minut jsme tedy vstoupili s tím, že nemáme co ztratit, a začali jsme hrát více přímočaře. Soupeř se jakoby začal strachovat o výsledek a znervózněl i v koncovce. Bohužel i přes zvýšený důraz nebyla obranná hra stoprocentní, a tak našemu výkonu scházel pověstný krůček, který by nás odměnil alespoň jedním bodem.

Ondra Tichý: Jednoznačně v polovině druhého poločasu. Nerad to píšu, ale za jeden z rozhodujících okamžiků považuji moje značně zbytečné vyloučení, kdy jsem se snažil přerušit rychlý protiútok domácích, nicméně u kontaktu s protihráčem jsem byl o něco později, což vyústilo v naše oslabení.

3/ Co bylo v zápase pozitivní a na co je potřeba v dalších zápasech více pracovat?

Michal Horejš: Na začátek sezóny jsme ukázali, že i s užším kádrem jsme schopní navázat na výkony z minulé sezóny, což je příslibem do dalších zápasů. Lepší výsledek jsme ztratili určitou nevyrovnaností výkonu v obraně v průběhu obou poločasů.

Ondra Tichý: Za pozitivní považuji jednoznačně obranou fázi v druhé polovině prvního poločasu. Dále je potřeba vyzdvihnout vůli týmu, kdy jsme se nesložili ani v oslabení a závěr zápasu značně zdramatizovali. Jednoznačně pochválit si podle mě zaslouží Lukáš Weigner za jeho střelecké představení. První ligový zápas za náš tým chytal Michal Šimánek a jeho výkon byl velikým přínosem. Tým musí zapracovat hlavně na postupném útoku. Je zapotřebí, abychom byli schopni ohrozit soupeřovu branku ze všech postů. Rychlý přechod jsme v tomto zápase příliš neuplatňovali, což mělo ale svoje logické důvody, nicméně i v této činnosti se musíme stále zlepšovat. A hlavně, naše nasazení musí být stoprocentní v průběhu celého zápasu!