První body z palubovky Prahy 4

Podzimní část sezóny jde do finále, proto se pojďme v krátkosti podívat na uplynulý zápas s Prahou 4 a výhled na poslední souboj podzimu s Třeboní tuto neděli.

Praha 4 patří každou sezónu k favoritům soutěže a adeptům na mistra 2. ligy. Kádr mají poskládaný ze zkušeného jádra v čele s Pavlem a Standou Farářem. Nikdo ale nemládne, proto i zkušená Praha 4 postupně do svých řad začleňuje mladší bojovníky. Výjezd do haly Děkanka provázejí vždy velká očekávání spojená se ziskem prvních bodů ze hřiště tohoto soupeře. I tentokrát tomu nebylo jinak. Cílem bylo neprospat začátek zápasu a udržet naději na bodový zisk do závěrečných minut zápasu.

Úvod zápasu byl ve znamení taktické bitvy na obou brankovištích s minimem branek. Úspěšně jsme tedy ustáli tlak z úvodních minut a postupně se dařilo přebírat iniciativu v zápase. Napomohl tomu i gólový apetit našich nejúdernějších spojek Lukáše Weignera a Josefa Gebauera. Dobrá obrana a úspěšná střelba nakonec vedla k poločasovému vedení 16:11, kdy rozdílový náskok jsme získali až v posledních minutách poločasu. Bylo to právě v okamžiku, kdy starší a zkušenější hráči Prahy 4 museli na střídačce popadnout dech a dostat se opět do nižší tepové frekvence.

Plán do druhého poločasu byl jednoduchý, co nejdéle udržet získaný náskok a pokračovat v přídělu gólů do sítě soupeře. Plán je jedna věc a realita druhá. Neodpustili jsme si opět slabší desetiminutovku a skóre se začalo vyrovnávat. Naše herní převaha ztrácela na síle i kvůli neproměňování slibných šancí. Brankostroj se zasekl a ránou bylo i vyřazení Lukáše Weignera kvůli zranění. Rázem jsme byli týmem tahajícím za kratší konec provazu. Slibně rozehraný zápas nám začal utíkat mezi prsty. V posledních minutách však Honza Podroužek předvedl několik střel z říše snů a v podstatě nás dotlačil do remízového stavu 24:24. Po závěrečném tlaku Prahy 4 se již skóre neměnilo a my jsme si tedy mohli oddechnout s vidinou zisku alespoň jednoho bodu.

Ze zápasu jsme si odnesli několik ponaučení. To nejdůležitější bylo asi to, že Praha 4 už není ten Real Madrid, co bývala, a body se dají uhrát i na jejím hřišti. V jarní odvetě budeme chtít z domácího zápasu vytěžit oba dva body.Druhým poznáním byla střelecká produktivita a úspěšnost. V těchto těžkých zápasech si nemůžeme dovolit podobné výpadky, které nás provázejí vesměs celou sezónou.

Poslední utkání podzimní části nás čeká tuto neděli od 17 hodin s týmem Třeboně. Třeboň se aktuálně nachází na 5. místě tabulky, nečeká nás tedy žádná dohrávka z povinnosti, ale půjde o důležité body. Zveme tímto všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit. Zároveň po skončení zápasu proběhne společné posezení v restauraci Ural, kde zhodnotíme uplynulý podzim. Všichni jsou srdečně zváni na společné pivo.