Představujeme: Jan Podroužek

Tento týden pokračujeme v naší rubrice Představujeme s medailonky dalších „přespolních“ hráčů. Jedním z nich je i Honza Podroužek. Jeho házenkářská kariéra byla dlouho spojena s pražskou Duklou, kde působil od žáků až po chlapy. Když pak po několika letech herní pauzy obnovoval kariéru, byli jsme rádi, že jsme ho ulovili právě do Libčic.

Honza se vydal na cestu služby veřejnosti a svůj život spojil s profesionální jednotkou pražských hasičů. Z nejednoho vyprávění jde husí kůže po zádech. Nejde jen o požáry, ale taky o autonehody a další nepříjemné situace. Člověk to musí mít v sobě, aby tyto okamžiky zvládl s chladnou hlavou a dokázal pomoci. U Honzy to platí do puntíku, což ukázal již několikrát přímo na palubovce, kdy poskytl první pomoc.

Honza Podroužek 1Honza Podroužek 2

Sportovní část:
1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
No bylo to v šesté třídě na základní škole. Byli jsme na turnaji v vybíjené a trénér si mě tam vyhlídnul. Od té doby mi mojí milý spolohráči moc rádi připomínají že ta vybíjená s golmanem mi jde do dnes.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
Pokud správně počítám tak je to tak je to 16 let co jsem začal. Bez čtyřech let pauzy. Od žáků po chlapy jsme hrál za Duklu po té jeden rok na Bohemce který čítal dva zápasy potom přišlo zranění. Následující sezonu už jsem rozšířil řady Libčic.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Před házenou jsem toho vyzkoušel hromadu. Ať s vetším či menším úspěchem. Vlastně spíš menším pamatuju si na svůj první a zároveň poslední hokejový trénink který jsem strávil šmajdáním kolem mantinelu … Házenou hráli moje sestry a tak jsem ji chtěl hrát taky a jenom to trvalo déle než jsem se k ní dostal. V současné době házené zlehka konkuruje volejbal. Kde jinde člověk může hrát s pěknýma babama na jednom hřišti.

4) Co pro tebe házená znamená?
Házená je pro mě nedílná součást mého života.

5) Co ti házená dala a vzala?
Asi to zní otřepaně ale těžko se dá odpovědět jinak než spousta kamarádů. Skvělou partu a spousty zábavy. Co mi vzala? No čas na ostaní radovánky jako válení se v létě u moře a nebo pojeďte se mnou někdo na hory a bude vám jasný že jsem za mlada na lyže rozhodně nejezdil.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Jako největší úspěch považuju to , že jsme dali dohromady starou partu z dorostu a hrajeme zase spolu pohromadě

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Vydržet v Libčicích co nejdéle.

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Tak určitě 🙂 jednou jsem praštil s házenou já a jednou praštila ona se mnou . Takže je to zatím 1:1

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Asi nejvěrnější fanoušci jsou moje žena a švagrová. Pár kamarádek se občas přijde podívat. Ale počítám , že jdou spíše omrknout spoluhráče než koukat na to jak mi to hází….

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Že je mnohem lepší strávit dětství po turnajích s bandou kluků , než po hospodách a na sídlišti.

Honza Podroužek 4 Honza Podroužek 3

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Jsem už dva roky v chomoutu. A jednoho sviště máme právě na cestě.

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Celej život jsem kluk z Černošic.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Ostatní sporty tenis, squash, volejbal a práce.

4) Jaká byla poslední dovolená?
Dovolená co to je ? No poslední byla asi svatební cesta. A zvlášť druhá půlka kdy jsme brázdili kolem Kanárských ostrovů na katamaránu byla velmi povedená.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
No na Mácháči jsem ještě nebyl. To by mohlo být reálné. Ideální dovolená je pro mě chození po horách takže aktuálně bych se rád vypravil do Skotska.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Bernardýn. Takovej ten jak má soudek rumu u krku. Rum já rád.

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Dělám osmým rokem hasiče v Praze.A nejspíš i za pět let budu. Jen už asi nebudeme k požárům jezdit autem ale chodit pěšky.

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Silná stránka je asi že umím poslouchat a když je potřeba někde pomoc tak jsem k dispozic. Slabá ? Asi mi občas až moc jede huba.

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Škubánky co mi dělala máma. Jo ty bych si dal 😀

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Ty škubánky byli vážně dobrý. FAKT !

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč na fotbálek?
Určitě Bery. Je to lišák vychcanej… Baví mě koukat jak jsi ty starochy vodí. No a z protihráčů Križák. Ten jeho zápal pro fotbálek žeru. Když náhodou není na tréninku tak je fotbálek 1/3 zábava.

2) Kdo z týmu je největší jedlík?
Jednoznačně Wajgy. Jeho hlášku z dorostu když jsme byli v hospodě nikdy nezapomenu :“No já si dám raději tři jídla a jedno pivo než naopak“.

3) Kdo má nejzvláštnější koníček / zálibu?
U mě vítězí Bramby kdyby mohl chytat s telefonem tak si ho tutově bere i do branky.

4) Jaký soupeř je z naší konference pro tebe nejméně oblíbený?
Každý který proti nám nastoupí a má v úmyslu nám sebrat třeba i půl bodu.

5) Nejoblíbenější písnička před zápasem?
Jo tak to je trošku oříšek. Já žádnou z těch co nám tam hrajou neznám.Ale asi ta co nám hrála celou rozcvičku proti Slavii. Teda podle mě to byla celou tu půlhodinu jedna písnička. Nebo ne?