Předsezónní rozhovor s trenéry

Letní příprava minulým týdnem začala, tak jsme poprosili o krátký rozhovor s naším trenérským duem o letní přípravě, o cílech v nastávající sezoně, o hráčských změnách.

Zde je rozhovor s Martinem Breylem a Milanem Kiselicou…

Nejlepší sezóna za poslední léta je za námi.  Jak ji s odstupem času hodnotíte? Jak jste si vychutnali úspěchu, kterého jsme společně dosáhli?

M.K :
Jsem rád že jsme po dobře rozjetém podzimu ukázali svou sílu a soudržnost a dokázali jsme v jarní části zúročit naše zkušenosti a dotáhnout to až na vítězství naší skupiny. Myslím že ani v baráži  hrané doma, venku jsem nezklamali a Plzeňskou zálohu jsme slušně potrápili. Poté už následovala oslava na Libčické sokolovně na kterou jistě všichni budou dlouho vzpomínat a následně 2 měsíční dovolená či odpočinek pro všechny kluky kteří se na tomto úspěchu podíleli. Ještě jednou a již po několikáté, velké DÍKY všem .

Během léta reálně hrozilo, že se Libčická házená přesune do Jihozápadní části 2.ligy. Jste spokojeni, že zůstáváme nakonec v Severovýchodní části, nebo naopak byste uvítali změnu a novou výzvu?

M.B :
Nechcem znizovat uroven juhozapadnej casti ale som rad, ze zostavame v z mojho pohladu vyrovnanej a kvalitne obsadenej severovychodnej casti. Aj skoncena sezona ukazala ako su v nej tymy vyrovnane a do posledneho kola bolo o co hrat.

M.K :
Souhlasím s Maťem, určitě jsem rád že zůstáváme v SVČ už jen proto že nás čeká obhajoba titulu .

Jak bude probíhat letní příprava, čeká hráče nějaké novinky nebo se budete spoléhat na zajeté schéma přípravy? Budou mít fanoušci šanci nás vidět v přípravě na nějakém turnaji či přátelském utkání?

M.B:
Letnu pripravu zahajime tradicne na zaciatku augusta v domacom prostredi Libcic kde vyuzijeme ihrisko a okolite tereny. Schema v podobe 2 treningov za tyzden doplnenych o pripravne zapasy sa budeme snazit zachovat. Turnaje a pripravne zapasy su zatial v rieseni, ista je nasa ucast na domacom posviceneckom turnaji.

V priprave sa zameriame na dynamiku a suhru v utocnej hre. Samozrejmostou je fyzicka kondicia, na ktorej nasu hru zakladame. K tomu vyuzijeme specialnych cviceni kde mi su inspiraciou ine kolektivne sporty ako napriklad americky futbal.

M.K :
Myslím že není dobré měnit zajeté praktiky. Jak všichni víme Maťo je již připraven a natěšen na tuto část přípravy. Co se týče diváků tak nás určitě uvidí (tedy jestli přijdou) v neděli 24.8.2014 od 8:30 hod kdy pořádáme již tradiční posvícenský turnaj hraný pod záštitou Města Libčice a určitě jsou v plánu i přátelská utkání (budeme informovat včas na našem webu). Dále jsme nasazeni do Českého poháru kdy máme v 1.kole volno a budeme přímo nasazeni do kola druhého, takže je se na co těšit.

Novou sezonu zahájíme na domácí palubovce v neděli  5.10.2014 od 16:00 hod proti navrátilcům z Pardubic.

Povedlo se přivést nového hráče, nebo budeme vstupovat do sezóny se stejným kádrem?  Je naopak někdo kdo naše mužstvo opouští?

M.B:
Jediny oficialny odchod alebo skor ukoncenie aktivnej hracskej kariery ohlasil Lada Manda. Kader by mal byt doplneny o nove tvare ale tie nechcem specifikovat pretoze je to v stadiu jednani.

M.K :
Souhlas, tady bych nechtěl předbíhat. Máme rozjednané dva borce kteří mají chuť to s námi zkusit ale vše je prozatím v jednání. Zda někdo mužstvo opouští ? No nedá se to tak úplně říct, neboť Láďa Manda už nám jako hráč na hřišti asi nepomůže ale srdcem s námi bude pořád a věřím že bude i pravou rukou na lavičce.

Jaké očekávání (cíle) máte pro příští sezónu?  Povedlo se klub stabilizovat i pro příští sezóny?

M.B:
V novej sezone mame 2 herne ciele, potvrdit nasu ulohu medzi druholigovou spickou a pokusit sa o co najlepsie vysledky v ceskom pohari kde by sme si radi zahrali s atraktivnym superom.

M.K :
Určitě opět bojovat v horních patrech naší skupiny a pokusit se obhájit titul. Myslím že předpoklady pro to máme neboť jak jsem se zmiňoval v předešlém odstavci do ročníku 2014/2015 půjdeme ve stejném složení.

Jak jste na tom zdravotně? Zasáhnete do této sezony z pozice hráče nebo zůstanete už jen u trenerského postu ?

M.B:
Poctivo sa pripravujem aby som mohol byt platnym hracom aj na ihrisku, ako to ale nakoniec bude sa ukaze az v priebehu pripravy podla toho co mi moj zdravotny stav dovoli.

M.K :
No, už mi není 20 let ale nestěžuji si 🙂 Mám již delší dobu problém s vazy v levém kolenu a tato soutěž je rozhodně pro mladší než jsem já a tak mě opravdu čekejte jen na té lavičce jako pravá ruka Maťa .

Spolu s naším realizačním týmem vám přejeme  krásný zbytek léta, užijte dovolené a budeme se na vás všechny těšit při každém libčickém zápase.