Postup v poháru a kvalitní mezinárodní příprava

Víkend plný házené mají za sebou libčičtí házenkáři. V sobotu se střetli s kvalitním německým celkem TSV LOHR a v neděli již bylo na programu 1. kolo Českého poháru na venkovním hřišti Lokomotivy Vršovice…

Sokol Libčice: TSV Lohr 20:29 (7:15) hala Břve

Na mezinárodní utkání jsme se sešli ve velmi slušné sestavě. Z klíčových hráčů chyběl pouze střední rozehrávač Petr Česák. Od soupeře hrající špičku čtvrté nejvyšší německé soutěže jsme nevěděli co čekat a to samé platilo zřejmě i na straně soupeře. I proto byl začátek utkání z obou stran opatrný, ale posléze začal soupeř trestat každou naši chybu gólem z rychlého útoku. Pokud k tomu připočteme naší žalostnou koncovku a zbrklé chyby, tak byl poločasový výsledek 7:15 naprosto zasloužený. Ve druhém poločase se ovšem naše střelba zlepšila a vysunutá obrana nutila soupeře k chybám, které jsme dokázali potrestat. Druhý poločas jsme prohráli 13:14 a to už není špatný výsledek. Co se týče individuálních dovedností, tak jsme za soupeřem tolik nezaostávali. Soupeř byl ovšem v kolektivním pojetí házené úplně někde jinde a ukázal nám, jak je házená vlastně jednoduchý sport, když jsou hráči sehraní. Celkově ovšem musíme tento zápas brát pozitivně a naše vystoupení kladně ohodnotil také soupeř.

Lokomotiva Vršovice: Sokol Libčice 25:31 (14:15)

Oproti sobotnímu utkání jsme na Lokotku zajížděli oslabeni o několik hráčů základní sestavy. Soupeř jistě zaznamenal především absenci nejlepšího střelce Libčic a čerstvého nejlepšího hráče Libčického posvícení Lukáše Weignera. K dispozici byl naopak tvůrce hry Petr Česák a trenér Libčic Maťo Breyl byl přesvědčen, že daná sestava by měla pohárové utkání bez větších komplikací zvládnout. Nadšeně hrající hráči Lokotky nás ovšem nechytali nepřipravené a v čase 14:31 jsme za stavu 4:8 museli vybírat oddychový čas. Poté se naše hra zlepšila, ale stále jsme neproměňovali vyložené šance. Za stavu 6:10 jsme změnou obranného systému potrestali tři chyby domácích hráčů a stav 9:10 už vypadal lépe. Domácí ovšem stále nacházeli mezery v naší špatné obraně a tak poločas skončil 14:13 v jejich prospěch. Do druhého poločasu ovšem trenér Breyl požadoval jediné a to zrychlit hru a soupeře uběhat.  Na začátku ještě domácí vsítili tři branky, ale poté přišla velká šňůra libčických házenkářů, která přinesla vedení 21:17. To hráče uklidnilo a od 40. minuty nebylo o vítězi utkání pochyb. V tu dobu se rozstřílel kanonýr Pepe Gebauer, který přišel na hostování z pražské Čamby a ukázal, že na určité momenty utkání bude skvělou alternativou za dalšího střelce Weignera. V posledních deseti minutách skvěle zachytal druhý brankář Šrám a kompenzoval tak stále mizernou koncovku jeho spoluhráčů.

Utkání ukázalo, že je stále na čem pracovat a jediným pozitivem bylo, že jsme se dokázali vypořádat s nepříznivým vývojem utkání a jedna kvalitní desetiminutovka nám zajistila vítězství. Tento výkon by ovšem ve druhé lize na většinu týmu nestačil. Domácí omlazený tým příkladně bojoval a ve Společné regionální lize by v letošním ročníku mohl dosáhnout dobrých výsledků.

Výhrou jsme si zajistili postup do 2. kola Českého poháru, kde nám bude soupeřem prvoligový tým Chodova. Hrát se bude o víkendu 14.-15. září, ale přesný termín ještě nebyl stanoven. Utkání se bude hrát na libčickém venkovním hřišti „Na Sokoláku“. Rozpis soutěže dovoluje hrát 2. kolo Českého poháru na venkovních hřištích a tak se libčičtí diváci mohou těšit po Posvícení na další kvalitní házenou, za kterou nemusí nikam jezdit…