Desetileté Posvícenské čekání skončilo

Po dlouhých deseti letech dokázali libčičtí házenkáři vyhrát Posvícenský turnaj. V kvalitně obsazeném turnaji předvedli pohlednou házenou a potěšili tak domácí příznivce. Turnaj hraný na 2×20 minut bylo možné brát jako kvalitní přípravu a jediné co se nepovedlo bylo bohužel počasí…

Libčice – Čamba 22:14

Ještě na suchém hřišti bylo možné vidět, že mezi týmy panuje výkonnostní rozdíl dvou soutěží a v poklidném utkání jsme si dokráčeli pro jasné vítězství, které mělo skončit výraznějším rozdílem ve skóre.

Libčice – Jablonec 20:12

Do zápasu s velkým rivalem jsme nevstoupili nijak dobře a brzy prohrávali 5:2. Pomohlo nám ovšem vyloučení hostujícího Hány, které jsme efektivně potrestali. Jablonečtí poté znervózněli a do poločasu již neskórovali. Ve druhém poločase předvedli především hráči na spojkách skvělý výkon a dovedli tým k jednoznačnému vítězství.

Libčice – Plzenec 14:16

Do posledního utkání jsme nastupovali s minimální přestávkou po utkání s Jabloncem. Tuto přestávku vyplnilo povedené taneční vystoupení skupiny FitForma. Na úzkém kádru se projevila únava z předchozích bojů, ale přesto se dařilo držet s kvalitním soupeřem krok, ale už to nebylo v takové lehkosti jako v předchozích zápasech. V koncovce jsme se dostali do vedení 14:12, ale to jsme vinou ukvapené střelby prohospodařili a zaslouženě prohráli 16:14.

Těsná prohra ovšem v konečném účtování rozhodla o našem celkovém prvenství. To by nám vzala pouze překvapivá výhra Čamby nad Jabloncem, ale senzace se nekonala a tak libčičtí házenkáři díky vzájemné minitabulce vyhráli na skóre ze vzájemných utkání před Starým Plzencem a Jabloncem. Mezi těmito týmy byly malé kvalitativní rozdíly a tak naše celkové vítězství můžeme označit za šťastné, ale historie už se ptát nebude : )

Z libčického týmu je třeba pochválit všechny hráče, kteří dorazili, protože příkladně bojovali a každý z nich byl pomohl k celkovému vítězství. Velmi dobře se prezentovali hráči na spojkách a to potvrdilo vyhlášení Lukáše Weignera nejlepším hráčem turnaje. Je třeba konstatovat, že turnaje se neúčastnili čtyři hráči základního kádru, ale podobné to měli jistě i ostatní soupeři.

Nejlepší brankář: Petr Foltýn (Starý Plzenec)

Nejlepší hráč: Lukáš Weigner (Libčice)

Nejlepší střelec: Tomáš Hána (Jablonec) a Josef Gebauer (Čamba) -shodný počet branek a v sedmičkovém rozstřelu úspěšnější Hána