Podzimní bilancování

Házenkáři Libčic zápasem v Lounech uzavřeli podzimní část sezóny 2. ligy skupiny severozápad. Celková bilance 8 vítězství a 3 porážky nemusí na první pohled vypadat špatně, ale mohlo být výrazně lépe!!!

Po třech poměrně přesvědčivých výhrách (doma VŠ Plzeň, venku Ústí a doma Most) odehrál tým doma dvě mizerná utkání (Košutka, Dukla B), kde jsme od začátku zápasu hráli nedisciplinovaně a s mizernou střelbou.Následovalo vzepětí na půdě béčka Lovosic, kde jsme odehráli skvělé utkání a vypadalo to s námi opět nadějně. Pak ovšem přišla domácí prohra proti Mladé Boleslavi, která dorazila v počtu bez možnosti střídat hráče. V tomto zápase jsme předvedli nejhorší výkon naší druholigové historie, který nelze nazvat jinak než ostudný.

Po tomto utkání musel hrající trenér Martin Breyl zasáhnout a rychle změnit nastavení týmu pro další utkání. Povedlo se to na výbornou!Následovala sérii čtyř výher v řadě (doma Liberec, venku Šťáhlavy, doma Jablonec, venku Louny). Některé výhry se nesmí přeceňovat, ale především body ze Šťáhlav mají velkou váhu a je jasné, že jiné týmy tam příliš vyhrávat nebudou.

Ve všech těchto utkáních nás zdobilo příkladné nasazení,týmové pojetí a také výborná úspěšnost střelby. Jedině toto je recept, abychom již neopakovali výkony jako na houpačce a našli nějaký poctivý standart.

Jarní část pro nás bude nesmírně složitá, protože nás čeká hned sedm venkovních utkání. Momentálně to ovšem vypadá, že venku jsme lepší a nebezpečnější než doma, tak uvidíme, co přinesou odvetná utkání. Samozřejmě je podmínkou kvalitně potrénovat, protože víme, že jaro míváme tradičně slabší a nyní je čas to obrátit!

V rámci vyzdvihnutí výkonů jednotlivců je třeba říci,že v libčickém dresu září hráč č. 2 Dmitry „Dima“ Tsunaev, který i přes absenci ve dvou utkáních vévodí tabulce střelců celé soutěže. Ve Šťáhlavech 17 vstřelenými brankami dokonce překonal historický oddílový rekord. V následujícím utkání byl po 13 zásazích ve 40. minutě trenérem stáhnout ze hřiště (zřejmě, aby rekordy nepřekonával každý týden).

A v rámci oddílových statistik je nutné zmínit, že Petr Česák překonal hranici 1000 branek a 300 startů. Tím se v první statistice dostal na 2. místo za legendárního střelce Františka Weignera a v té druhé již atakuje 3. místo, kdy před ním je již pouze fenomenální brankář Pepa Mareš, super rychlé křídlo a nyní předseda oddílu Milan „Majk“ Kiselica a na prvním místě zřejmě nedostižný pan Josef Nováček – dlouholetý předseda libčického Sokola.

Přejeme všem fanouškům libčické házené krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do roku 2019!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Muži se štítky , a jeho autorem je Křížák. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *