Nedokážu říct, jak bych se zachoval na hřišti

Petr Lacika byl jedním z hráčů, který se podílel na postupu do 2. ligy. Po podzimní části Společné regionální ligy byl dokonce nejlepším střelcem Libčic, ale vážné zranění kolena ho již přes rok nepustilo na hřiště. Jako divák však byl přítomen na většině domácích utkání a povzbuzoval své spoluhráče. O tom, jak viděl poslední emotivní zápas s Pardubicemi a kdy ho opět uvidíme hrát, se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.

Laci, zápas s Pardubicemi přinesl zisk důležitých dvou bodů. Jak ty jsi ho vnímal z pozice diváka?

Přiznám se, že v úvodních minutách jsem si říkal, zda s torzem sestavy budeme schopni hrát se soupeřem vyrovnanou partii. Byla zde jasna výšková převaha spojek a na začátku zapasu Pardubice budily dojem, že rozhodně nepřijely prohrát. Ale již od úvodních minut bylo jasné, že jsme si přenesli formu ze zápasu z Vršovic a budeme opět bojovat. Hosté se v podstatě po celou dobu zapasu prezentovali hrou bez nápadu a také bídnou potencí při zakončováni, což nakonec vedlo k našemu úspěchu a jasné výhře. Vyzvednu výkon Matese a Ondry v bráně- zejména 2 po sobě lapených trháku, což nikdy na psychice soupeře nepřidá.

Co si osobně myslí o situaci z 51. minuty?

Z mého pohledu měla být ihned udělena červená karta. Jasný hrubý faul při zakončeni. Schválně jsem sledoval, jak Maťo dopadne, byl to nekontrolovaný pád na záda s následným úderem zátylku o palubovku. Vypadalo to dost nebezpečně. Nedokážu sám říct, jak bych se zachoval na hřišti, ale už jen tato situace mě zvedla ze sedačky z pozice diváka, proto těžko říct, co bych v té chvíli udělal já jako hráč, je to vše o aktuálních emocích. Důležité je, že se nikomu nic vážnějšího nestalo a v tu chvíli znepřátelené strany nakonec opustily halu po vzájemném potřesu rukou.

Je mi jasné, že tě po tak dlouhé pauze „svrbí“ ruce. Jak postupuje rekonvalescence a na kdy vidíš reálně start v soutěžním utkání?

Ruce mě svrbí každý zápas od první minuty. Teď běhám pravidelně na pásu, s výhledem lehčího výklusu venku, hlavni je posílit svaly okolo kolene, abych tomu mohl dávat plnou zátěž. Reálně to vidím na zapojení se do letni přípravy a plný návrat na podzimní část 2012. Když to půjde dobře, ukážu se i na nějakém tréninku ještě na jaře.

Teď nás čeká další zápas o čtyři body na horké půdě v Boleslavi. Jaké myslíš, že jsou naše šance?

Těším se na první body z venkovního hřiště, s předvedenou hrou a nasazením věřím v jejich zisk.

4 comments

1. Ta prohra v Boleslavi vás jistě mrzí,stejně jako je to líto i mňe,ale na příští zápas stejně vyrážím.I v prohraném zápase,který jistě bolí jsou momenty kdy nad některými zákroky srdce zaplesá a vo tom to je.Stejně na vás budu chdit i vpřípadě sestupu do reginální ligy a že tomu moc nevěřím,semkněte se a nandejte jim to ať máme radost.Ne jen já a Jirka vám držíme palce ,sakra málem by jsem zapomňel na Emu,ale vlastně všichni vaši příznivci.TAK DO TOHO AŤ SE DAŘÍ.

1. Laic doufám, že letošní Soběslav zvládneš v plném zatížení také na hřišti a oválu : )

Join the Conversation