Martin Breyl očekává generační obměnu v kostře týmu

Nová sezóna, ktorá sa nezadržatelne blíži prináša niekoľko zaujímavých noviniek z pohľadu Libčického klubu. Tou prvou je naša účasť v juho-západnej časti 2.ligy kde narazíme ako na tradičného súpera z Prahy 4 tak na ambiciózne celky z Vršovic (Sokol a Loko), ktoré sa pred sezónou posilnili a budú ašpirovať na najvyššie priečky. Sokol Vršovice má posily z extraligovej Dukly Praha a to na postoch brankára, ľavého krídla a strednej spojky. Osobne sa veľmi teším na tieto konfrontácie pretože sa bude jednať o veľmi kvalitné zápasy a dúfam, že aj divácky atraktívne.

Druhou novinkou je generačná obroda v našom družstve, aktívnu kariéru ukončili bratia Mandovi a Milan Kiselica sa zo zdravotných príčin venuje primárne funkcionárskej činnosti. Nastalo teda obdobie keď očakávam, že mladšia generácia začne brať na seba zodpovednosť ťahúňov družstva a svoje nadobudnuté skúsenosti začnú premieňať v kvalitné a hlavne stabilné výkony. Konkrétne mám na mysli Hykeša, Palana, Doubka, Vittnera, Šimánka.

Od začiatku srpna sa pripravujeme v domácich podmienkach v Libčiciach a úvodné tréningy sú zamerané hlavne na kondičnú stránku družstva. V druhej fáze, tradične po našom domácom turnaji, začneme aj s hernou prípravou a testom pre nás bude prvé a prípadne aj druhé kolo Českého pohára. S celkovým tretím miestom ale hlavne s prístupom niektorích hráčov na konci minulej sezóny nevládne spokojnosť a spoločne s Milanom Kiselicom kladieme na túto stránku veľký dôraz. Aj tí najmladší hráči už dorástli do veku kedy sa od nich očakávajú okrem herných kvalít aj tie osobnostné a morálne.

Kostra týmu zostáva nezmenená, v bráne sa budem spoliehať na nastávajúceho otca Ondru Kříža a útočnú kvalitu dodajú strelci Lukáš Weigner s Jozefom Gebauerom. To celé bude pod taktovkou Petra Česáka. Do letnej prípravy som tento rok zaradil aj špeciálne cvičenia na spevnenie tela, ktoré obstaráva Ondra Hasala.

Ciele pre túto sezónu sú dva: Boj o najvyššie priečky v 2.lige a posun mladšej generácie do pozície lídrov Libčického družstva.

Budem veľmi rád pokiaľ by na naše domáce zápasy chodilo čo najviac fanúšikov, pretože ste jedinečný a vytvárate skvelú atmosféru, ktorá nás ženie k lepším výkonom. Týmto vás na tieto zápasy zároveň srdečne pozývam.

Hrajúci trenér

Maťo