1. kolo českého poháru v Mělníku

Poslední srpnovou sobotu jsme v rámci úvodního kola českého poháru zavítali ke svému prvnímu soutěžnímu utkání této sezóny na rozpálenou půdu do Mělníka. Místní borci brázdí v dresu Wendy středočeské vody společné regionální ligy, a tak jsme měli po delší době možnost okusit si soutěžní tempo proti celku z nižší soutěže. V právě probíhající přípravě na ligovou sezónu se jednalo o zajímavé herní zpestření okořeněné doslova tropickými klimatickými podmínkami, díky čemuž byla ke spokojenosti našeho trenéra zajištěna i fyzická náročnost.

Prezenční morálka našeho týmu se v poslední době poněkud zlepšila, což se odrazilo i na hráčské účasti v tomto středočeském derby. K dispozici bylo toho dne celkem 14 kusů, přičemž z širšího libčického kádru chyběl v podstatě jen Michal Hořejš a Peťo Breyl. Tato skutečnost umožnila vytvořit dvě hráčské lajny, které se během celého utkání točily hokejovým způsobem, což se nakonec projevilo jako velice příjemný faktor ovlivňující celkový výsledek utkání.

Hned od úvodu zápasu jsme poměrně poklidně začali budovat brankový náskok. Dařilo se nám eliminovat útočné snahy domácích a vyrážet do rychlých protiútoků. V postupném útoku jsme se snažili o kombinační hru. Chybné prvky naší hry, které se samozřejmě také objevovaly, byly vesměs ospravedlnitelné tréninkovým režimem celého mužstva. Domácí již v průběhu 1. poločasu sáhli k zajímavé herní taktice, kdy začali do útoku střídat svého brankáře za 7. hráče do pole. Tento prvek přinesl mimo většího tlaku na naší komunikaci a pohyb v defenzivě také několikero příležitostí ke skórovaní pro naše gólmanské duo. V 1. půli chytající Michal Šimánek hned několikrát vyzkoušel zapsat se do střelecké listiny, avšak pokaždé mu scházelo trochu toho házenkářského štěstíčka. To Ondřej Kříž, zdravě nabuzen neúspěchem svého mladšího kolegy, si v druhé půli počínal úspěšněji a po krátkém zastřelování nakonec skóroval hodem přes celé hřiště a vstřelil tak svůj jubilejní 10. gól v libčickém dresu!

Celé utkání se až do svého konce neslo v poměrně poklidném duchu. V obou poločasech jsme od domácích obdrželi po 6 brankách, což je vcelku pozitivní bilance. Střelecky se v tomto zápase prosadili všichni hráči, což je také pozitivní prvek. Vyzdvihnout lze v tomto směru hru Ondry Hasaly, který neúnavně běhal do rychlých protiútoků a neostýchal se ani střelby z pádu, což každý, kdo někdy hrál na mělnickém hřišti, jistě dokáže ocenit. O zábavu pro diváky se toho dne staral hlavně Honza Podroužek, který posilněn novou obuví přehazoval domácího gólmana s přesností profesionálního hráče v basketbalu. Hlavní ocenění si však zaslouží libčičtí fanoušci, kteří si i přes již zmíněné tropické počasí dokázali najít cestu na mělnické hřiště a ve stínu borovic tak dotvářeli kulisu tohoto pohárového utkání. Speciální ocenění zaslouží obzvláště skupina libčických ultras pod vedením bývalého spoluhráče Michala Tkadlece zvaného „Čépa“, kterému tímto za celý tým přejeme do jeho nastávajícího svazku hlavně nepropustnou defenzívu a pokud možno vysokou úspěšnost střelby!!!

Po vítězství nad Wendy Mělník narazíme ve druhém kole českého poháru na prvoligový Chodov. Toto prestižní utkání máme v plánu sehrát před zraky libčických fanoušků v neděli 13. 9. od 15:00 na domácím hřišti v Libčicích. Pouze v případě nepřízně počasí bude operativně utkání přesunuto do naší domovské haly ve Břvích u Prahy. Zveme Vás tímto na tento zajímavý duel, ve kterém se pokusíme opakovat minulost a přes silný Chodov projít do dalších pohárových bojů!!!