Jablonec- Libčice 22:21 (12:9)

V sobotu sme cestovali na zapas do Jablonca. Posledne zapasy vonku proti Pardubiciam a Usti pre nas skoncili bez bodoveho zisku aj ked s predvedenou kvalitou hry sme nijak vyrazne nezaostavali za supermi. Preto aj v tomto zapase sme si za ciel stanovili bodovat a pretrhnut zlu seriu na ihriskach superov. Do zostavy sa vratil po chorobe lavak Ondra Tichy na druhej strane sme boli oslabeny o trojicz hracov P.Martinek, S.Hrebejk a Skoba.

Domaci vydatne podporovany publikom nastupili do zapasu aktivne a darilo sa im prekonavat nasu obranu. My sme sa naopak na kazdy gol natrapili a nedokazali sme skorovat ani z vylozenych sanci. Polocasovy vysledok 12:9 pre domacich plne odpovedal dianiu na ihrisku. Do druheho polocasu sme nastupili s taktickymi zmenami v nasej hre a tie hned od zaciatku zacali slavit uspechy. Hra sa na oboch stranach vyrovnala a vynikajucimi zakrokmi za obranou sa prezentoval brankar O. Kriz. Trpezlivou hrou sme stiahli polocasove manko a navyse sme dokazali Jabloneckemu tymu odskocit do vedenia o par golov. Nasledne ale prisla seria nasich vyluceni a prakticky sme poslednych 10 minut dohravali v oslabeni o jedneho az dvoch hracov. Napriek tomu sme si takmer v kazdom utoku dokazali vypracovat golovu prilezitost ta vsak koncila na pozorne chytajucom brankarovi domacich. V zaverecnej minute sa Jablonec dostal do vedenia o jeden gol a my sme sa pokusili osobnou obranou este zapas zdramatizovat, to vsak uz nestacilo, skusenejsi domaci si vysledok postrazili a zvitazili 22:21.

Zostavame teda stale bez bodov privezenych z vonku aj ked predvedeny vykon a bojovnost boli v kazdom zo zapasov velmi dobre. Co nam chyba je herna disciplina v momentoch ked sa zapas rozhoduje a vyssia strelecka produktivita z jasnych golovych prilezitosti. V najblizsom domacom zapase 12.11 sa stretneme so Zatcom, cielom je predlzit seriu domacich zapasov bez prehry ale taktiez zapracovat na nedostatkoch, ktore nam ukazali posledne dva zapasy odohrane v Usti a Jablonci.

Statistiky utkání: http://www.muzi.chf.cz/match_report.aspx?id=14928&cmpid=52

Komentář soupeře: http://www.hazena-jablonec.cz/cz/aktuality/?aktualitaId=247

6 comments

1. Doufám, že nemáte cenzuru! Jenom jsem psal,, že to mají doma podchycený a na tom není nic špatného. Stačí se blíže podívat na f….
    kun

2. Skoda no, kazdopadne se tesim na sobotni zapas, doufam, ze bude vyhra a pujdem ji pak nekam oslavit 🙂

3. V Jablonci to na výhru nebylo, ale remíza by zápasu slušela. Bohužel jsme to opět nezvládli. Soupeř byl kvalitní a navíc se pral o výhru jako dosud žádný jiný tým. Tentokráte to nebylo tolik o zkušenostech, protože domácí byli hodně nervózní a dělali zbytečné chyby, ale nakonec to urvali.
    Dvě prohry venku o branku nás nesmí zlomit. Za těch 120 minut jsme opět herně vyrostli a už v Jablonci to bylo hodně vidět. Teď to musíme potvrdit doma se Žatcem. Čeká nás čistě záchranářský souboj a zřejmě jiný styl házené než v předchozích utkáních, ale jako vždy a proti každému budeme hrát na výhru…

1. Souhlasím s Křižákem. Byli jste zatím nejlepší tým, který se v JN představil a vůbec nepochybuji o tom, že se ve II. liza zachráníte. Spíše naopak, budete favority trápit čím dál víc. Pro teď a pro klid to chce jen vědět koho musíte porazit a toho taky udělat. Navíc body z domácího prostředí jsou pro záchranu téměř zákonem!!Ať se daří!!

Join the Conversation