Hráčské ohlasy na první zápas a výhled na soutěž

Po prvním zápase jsme oslovili hráče o krátké zhodnocení utkání a jejich pohled na vývoj soutěže. Položené otázky:

1/ Jak hodnotíš první zápas nové sezóny?
2/ Jaké byly klíčové okamžiky zápasu?
3/ Jak hodnotíš šance obou týmů na umístění po podzimní části?

A tady jsou odpovědi.

Martin Breyl (hrající trenér)
1. Cakal som nervoznejsi uvod do sezony. Domaci ukazali, ze do 2. Ligy postupili opravnene. Z nasej strany vidim stale nedostatky v tzv.“hernych vypadkoch“ kedy umoznime superovi dostat sa do zapasu z uz skoro rozhodnuteho vysledku. Na druhu stranu priprava bola rozlozena tak aby forma tymu gradovala v uvode sezony a tak ocakavam postupne zlepsovanie v dalsich zapasoch.
2. Rozhodujucim faktorom bola dobra obrana postupneho utoku supera podporena kvalitnym vykonom nasho golmana. Tym ukazal odolnost v momente ked sa Liberec dostal na rozdiel 2 golov kde nevyrobil zbytocne chyby a naopak potrestal kazdu Liberecku.
3. Od sezony ocakavam vela vyrovnanych vysledkov a minimalne rozdiely medzi spickou a stredom tabulky. Nemozeme si davat mensie ciele nez minimalne potvrdenie uspesneho vysledku z minulej sezony ale je pred nami este 21 zapasov. Umiestnenie Liberca bude zavisiet hlavne od toho ci dokazu prinasat aj body zo zapasov vonku. Pokial ano tak ich vidim na kludny stred tabulky.

Lukáš Weigner (nejúdernější spojka)
1) Zapas hodnotim kladne, povinnost zisku 2 bodu jsme splnili. Mimo to v nekterych usecich utkani jsme predvedli velmi dobry koncentrovany vykon jak v obrane tak v utoku. Ted jiz jen toto prevest na celych 60 minut a bude to ideal.
2) Urcite první desetiminutovka druhého polocasu, zde jsme soupere jednoznacne prejeli a vytvorili si pohodlny naskok který nam zajistil vitezstvi
3) Vykon Liberce se mi hodne libil, myslim ze v poklidu popluji stredem tabulky. No a nase umisteni bude samozrejme to nejvyšší!:)

Ondra Kříž (jistota v bráně)
1: Úvod do sezony je vždycky důležitý a jsem rád, že jsme ho zvládli. Soupeř nám nedal nic zadarmo a to je jedině dobře
2: Utkání bylo nahoru dolů, ale stále jsme drželi vedení. Jako klíčový moment vidím Beryho šťastný gól, který nás kolem 50. minuty vykoupil z herního výpadku.
3: Liberec hodnotím jako velmi kvalitní tým, který zvýšil úroveň této soutěže. Podle mě nebude určitě mezi posledními třemi týmy a obzvláště doma může udělat nejedno překvapení.

Milan Kiselica (veteránská jistota a předseda oddílu)
– v celku pozitivně, pro nás nováček 2.ligy z Liberce předvedl na domácím hřišti výkon hodný této soutěži. Výhra na jeho palubovce je určitě zasloužená a body z venku ty se počítají 🙂
– pro nás určitě začátek 2.poločasu kdy jsem si vytvořili 7 brankový náskok a i přes drobnou nekoncentrovanost v rozmezí  40 – 50 minuty zápasu jsem zápas dovedli do vítězného konce
– tento ročník již po prvním kole výsledků naznačil že bude daleko větší vyrovnanost týmů a tak každý zápas a každý získaný bod se bude počítat. Osobně si myslím že Liberec může pomýšlet na první polovinu tabulky. No a Libčice ? Jelikož je to pro nás již třetí sezona ve 2.lize a tým je stabilizován určitě chceme bojovat o přední příčky tak jako tomu bylo i v loňském ročníku 🙂 No necháme se překvapit.