Vydřená výhra nad Libercem 31:27

Po vyhraném utkaní v pohárovém utkaní s Chodovem nás v úvodním kole čekal tým Liberce na jejich půdě. Liberec jako novic naší soutěže byl pro nás velkou neznámou. Naším jasným cílem bylo vyhrát tento zápas a vstoupit do sezony 2013/14 pozitivně. O motivaci se až překvapivě postaral Ondra Kříž.

Do Liberce jsme přijeli bez defenzivních specialistů, bratrů Mandových či bez pivotů Podroužka a Doubka. Naopak dorazila naše letní posila z týmu Čambavamva Josef Gebauer , ranař na pozici spojky. Gebauer se již představil Libčickým fanouškům při posvícení, kde se stal jedním z nejlepších střelců ještě v dresu Čambavamba.

Zápas začal velmi vyrovnaně, když se nám nepodařilo po celý poločas odskočit na větší brankový rozdíl. I přes fungující spolupráci našich spojek s pivotem Martinem Krempou, soupeř potvrdil, že na jeho půdě to nebude vůbec jednoduché. Naše obrana měla až příliš velké problémy přebírat soupeřovi hráče. O poločase jsme šli do kabin za stavu 17:14 v náš prospěch. Slova trenéra zněla jasně, zlepšit obranu a koncovku z křídel a trháků.

Druhý poločas jsme začali jednoznačně. Kvalitní obranou a rychlou rozehrávkou jsme se dostali na rozdíl 7 gólů a soupeř jsi musel vzít time-out  ve 40.minutě za stavu 23:16 pro nás. Místo abychom si zápas pohlídali, v 50.minutě jsme si brali time-out my, soupeř nás stáhl na rozdíl dvou branek. Skvělé obranné zákroky Pavla Martinka a góly Petra Česáka nás uklidnily a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Konečný výsledek 31:27.
I přes opět skvělý výkon Ondry Kříže , který potvrzuje svoji formu, jsme mužem zápasu zvolily Petra Česáka , který svými 7m hody a důležitými góly pomohl svému týmu v tomto utkání!!!

Dne 28.9.2013 od 17 hodin hala Břve , nás čeká Praha 4 . Tým , dominující v poslední době nejen naší lize , ale je 100% při vzájemných utkání.
Motivace je více než jasná . Konečně tuto bilanci zlomit , tím to vás zveme na toto ,,derby „.