Vážení přátelé,

tento čtvrtek 26. 5. proběhla Velká cena Prahy jako memoriál Emilie Bláhové v kategoriích ženských a mužských složek ve dvojboji gymnastiky. V mužských složkách jsme měli všude zastoupení. Získali jsme 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili.

V kategorii 0, předškolních, náš čtyř a půlletý Petr Kolář, ač týden nemocný, nastoupil a byl 5. ze 7. Byl to jeho první gymnastický závod na kruzích a v prostných.

V kategorii I, ročník narození 2007 až 2009, skončil 4. Vojta Kolář, 5. Daniel Kruliš, 7. Garaj Dan z celkových 8 závodníků. Všichni závodili na těchto gymnastických závodech
poprvé a bojovali ze všech sil.

V kategorii II získal 1. místo a zlato jak na kruzích, tak v prostných Adam Racek.

V kategorii III, starších žáků, byli na těchto závodech podruhé, 1.místo a zlatou
medaili získal na kruzích i prostných, náš Jan Hazlbauer a stříbro a 2.místo náš Tomáš Urbánek.

V kategorii mužů získal po velkém boji a sebezapření bronz a 3. místo Tomáš Krupička a zlato a 1. místo náš Karel Janda. V jeho akrobacii se střídala vysoká salta vpřed i vzad a jako jediný předvedl cvik uvolněnosti, rozštěp v předklonu tzv. placku, a byl zde o 0,1 bodu druhý. Pak přišla rozcvička na kruzích. Po předvedených stojích na kruzích a rozporu Káji Jandy ztichl sál a závod žen byl přerušen, aby se všichni na jeho závodní vystoupení podívali. Karel vyníká obrovskou silou, provedl stoj na kruzích a toč do rozporu, kde místo 2 vteřin vydržel 4, a po zdařilém saltu vzad z kruhů a výborném doskoku obdržel od přísných rozhodčích nejvyšší známku dne 9,55 bodu a s jistotou zvítězil. Plná hala jej odměnila dlouhotrvajícícm potleskem, který opětovali i po jeho výstupu na stupně vítězů.

Celé toto vystoupení našich chlapců, byl pro mne k letošním 70. narozeninám dárek největší a všem děkuji za jejich reprezentaci našeho Sokola Libčice n./Vlt. a města Libčic a považuji to za velký úspěch naši všestrannosti .

Jarda Novák náčelník