Vážení přátele,

V sobotu 21. května 2016 proběhla, jako Velká cena Prahy ve šplhu, žen, dorostu a dospělých, akce s názvem Modřanský Tarzan, které jsme se úspěšně v závodě na 8m bez přírazu, jako T. J. Sokol Libčice  n./Vlt., nejen zúčastnili, ale také jsme měli velmi dobré umístění. Ze 35 mužů byl Tomáš Krupička na 23. místě, Vratislav Vorel na 13. místě a Karel Janda na 4. místě (bramborová příčka) s časem 7,06 sec. Škoda jen, že V. Kraus  byl nastydlý a nezúčastnil se, rovněž senior Jarda Novák mladší, ale dělali doprovod a v duchu s  nimi závodili.

Všichni Tři na prvých místech, Ing. Štěpán Muchka ze Sokola Mladá Boleslav (mistr republiky) měl čas 6,06 sec., druhý ostřílený závodník (stříbrný na mistrovství republiky) z klubu ŠSK Palestra Praha Ing. Patrik Valut zalezl čas 6,68 sec., třetí ostřílený dlouholetý závodník (šplhá cca 10 let) Judr. Ondřej Košťák měl čas 6,64 sec. a čtvrtý náš Karel Janda  s časem 7,06 sec., byli doháněni dalšími sedmi výbornými závodníky, z nichž Ing. Tomáš Filip je bývalý mistr republiky a vrací se po vleklém zranění úponu lokte zpět mezi špičku. Další je student Chemickotechnologické fakulty v Praze z Budějovic, talentovaný bojovník Martin Trnka a mezi tyto borce patří čerstvý Ing. zemědělské fakulty na Suchdole, stále druhý na šplhu na 14m Martin Matěj ze Sokola Nové město nad Metují, následováni bratry Kotlany z Příbrami, oba rovněž vystudovali nedávno fakultu ČVUT v Praze.

Tím chci říci, že většina těchto borců, z časových důvodů, pracovních a rodinných, se dala na tento sokolský tradiční olympijský silový sport, který vytvaroval jejich postavy  do svalnatých diskobolů římských. Jsme opět úspěšní, jako oddíl všestrannosti a šplhu z Libčic a jsme hrdi, že mezi tyto sportovce  patříme. A takto chceme vést i naši budoucnost -děti v našem sokole.

Před námi je ještě velká cena Prahy ve všestrannosti v gymnastice následující čtvrtek s názvem Vyšehradský dvojboj, pak následuje finále  mistrovství republiky všestrannosti ČOS 11. a 12. června v Praze, kterého se zůčastní v družstvu naší župy v 11. boji, celkově třetí v župě, náš Karel Janda, župní vítěz ve šplhu a tři naši rozhodčí.

Nazdar,

Jarda Novák náčelník.