Vážení přátelé a bratři,

dovoluji si Vám oznámit, že tuto sobotu 4. 6. jsme se zúčastnili „Velké ceny Moravy“ v olympijském šplhu v Brně, kde jsme ze 30 účastníků dosáhli časů, které jsou podmínkou pro prosincové finále mistrovství České republiky v olympijském šplhu mužských složek v registrovaném svazu gymnastiky.

Závod byl velmi hezký. Probíhal uvnitř, v nákupním centru Olympia Brno a zúčastnilo se ho 20 žáků a dorostenců, většinou ze Sokola Brno I s vynikajícími časy, ale i 1. Matěj Cigl s časem 3,07 zůstal za dorosteneckým rekordem našeho Karla Jandy o jedinou setinu sekundy, ale nepřekonal tento čas dosud nikdo, tedy ani on.

V kategorii mužů v závodě na 8 m nastoupilo 30 mužů. Od začátku to byl boj. Na dvacátém místě zašplhal náš Tomáš Krupička se svým letošním nejlepším časem 10.92 sekundy. Na 16. místě stanul po vleklém následku zranění ramene Václav Kraus s časem 9,83 sekundy a vrací se pomalu do své formy. Na 10.místě skončil náš Vratislav Vorel, který má pomalou, ale trvale zlepšující se formu s časem 8,26 sekundy. Náš nejlepší borec, Karel Janda, ze čtyř pokusů měl platné 3, neboť měl 1 krát předčasný start a z 6. místa se posledním pokusem s vynikajícím časem 6,98 sekundy probojoval na 4. místo, což v této konkurenci je vynikající. Pro informaci na 1. místě stabilně 2 roky je stávající mistr republiky Ing. Štěpán Muchka, ze Sokola Ml. Boleslav s časem v tomto závodě 6,04 sekundy. Na 2.místě skončil JUDr. Ondra Košťák z klubu ŠSK Palestra Praha Modřany s časem 6,40 sekundy a na 3. místě Pavel Macháň ze Sokola Brno I s časem 6,81 sekundy.

Co z toho plyne. Připravit se na libčickou Velkou cenu 27. srpna, tzv. Memoriál Jardy Gruncla a sokolů zakládajících, kde bychom rádi v důstojném a i vylepšeném prostředí přívítali nejlepší borce z olympijského šplhu z celé republiky a zejména připravili závod dětí a mládeže na 3 m, dále dle věkových kategorií 4,5 m tyči, v dorostenecké a ženské kategorii závod na dvou lanech bez přírazu na 4,5 m a v mužích a seniorech dva závody a to: a) hlavní závod na 8 m, b) pak exhibiční závod na 10 m s putovními poháry z let minulých, doplněný exhibičními závody např. ve shybech, tazích soupaž do vzporu a podobně. V případě nepřízně počasí pak toto vše v Sokolovně, ale hlavní závod mužů jen na jednom laně. Čeká nás velká příprava, jako pořadatelů, tohoto závodu.

Nejbližší závod je 11. a 12. 6. republikový 11. boj ve všestrannosti v plavání, atletice, gymnastice a šplhu, kde do finálového boje za naší župu Jungmannovu
postoupil ze 3. místa i náš Karel Janda, další tři borci z příbramského sokola a jeden z černošického sokola. Jako rozhodčí na soutěže v gymnastice a šplhu jsou z ČOS nominováni: Kraus Václav, Krupička Tomáš a Jaroslav Novák starší.

Jarda Novák náčelník