Tento termín byl pln očekávání. Nemoci si vybraly své u našich závodníků. Vašek Kraus byl po trhání zubů. Pro bolest tentokrát dělal fotografa a natáčel videa. Tomáš Krupička těsně po chřipce rovněž letošní MČR vynechal, stejně jako senior Jarda Novák mladší. Zbývali již v kategorii mužů jen dva nadějní borci. A to náš nejlepší z loňského mistrovství 4. Karel Janda a stále se zlepšující Vráťa Vorel.

Závod začalo 36 mužů a seniorů, přičemž musela být splněna podmínka mít zašplháno na některé z Velkých cen alespoň pod 12s. Nejlepší čas našeho Karla byl letos 6,81, což ho řadilo mezi nejlepší na přední místa. Ale cesta k vítězství jde vždy v souladu s velkým sebeobětováním v osobním životě, jak v tréninku, tak v životosprávě, a momentální situaci být plně zdráv. Všichni, kterým to vyšlo, se zúčastnili zřejmě programu zhubnout, který dokonale vyšel novému mistru republiky Ondřejovi Košťákovi, jehož čas byl nevídaný a jak sám řekl, celých půl roku držel dietu (shodil 10,4kg) a dřel ještě více než v historii náš nejlepší Aleš Novák, držitel světového rekordu. Jaké sebezapření, vůle a vnitřní boj to musel být, když poslední měsíc jedl ráno, v poledne a večer 2 vařená vejce a zeleninu.

Vítězný čas Ondry Košťáka z ŠSK Modřany byl 5,73s, což je jeho osobní rekord. Druhý skončil loňský mistr republiky Štěpán Muchka s časem 5,91s ze Sokola Ml. Boleslavi, 3. bronzový byl Patrik Valut z ŠSK Modřany za 6,05s a 4. nečekaně zabojoval Tomáš Kohoušek, jež se letos od jedné k druhé Velké ceně zlepšoval a nyní měl čas 6,22s. Na 5. příčce skončil předloňský mistr republiky Tomáš Filip, který se po vleklém zranění znovu vrátil mezi nejlepší s časem 6,25s. 6. Martin Trnka studující v Praze, z Budějovic na sebe již několikrát upozornil svými dlouhými a rychlými sáhy a nyní hostující v ŠSK Modřany v čase 6,37s a 7. byl ze stejného klubu Natael Měcháček s časem 6,79s. Osmý byl Jakub Natl ze Sokola Brno I za 6,80s, 9. jeho klubový kolega Pavel Macháň za 6,84 a na 10. místě opět borec z ŠSK Modřany (kanoista) Petr Bílý za 6,86s. Na 11. místě studující a trénující v klubu ŠSK Palestra z Poděbrad Martin Szabo za 6,91s. Všichni zhubli na závod od 3 do 5 kg. Na 12. místě se umístil náš borec Karel Janda, který závodil s chřipkou a s teplotou a přesto zalezl čas 7,02 a to na jeden nádech, protože by se jinak rozkašlal. Za jeho výkon mu patří naše poděkování a věříme, že až po nemoci přijde do formy, bude zase zpět mezi prvními. Za Karlem zůstala JEŠTĚ ŘÁDKA ZVUČNÝCH JMEN jako Martin Matěj z N. Města n. Metují (zhubl 7 kg), Filip Šmejkal z Vršovic, Václav Kotlan z Příbrami, Patrik Benáček, Jiří Kotlan a na 18. místo se probojoval přes finálový souboj v osobním rekordu náš Vráťa Vorel s vynikajícím časem 7,75s, což ho určitě naladí na mem. Šupčíka zabojovat a stát se členem klubu tohoto bývalého olympijského vítěze, který se bude konat v roce 2017. A za ním dlouhá řada dalších borců.

V seniorské kategorii zvítězil Ladislav Kubeček roč. 1962 s časem 9,44s z klubu Maraton Úpice, nyní hostující v ŠSK Palestra, druhý byl Pavel Coufal z SG sokol Všetaty a třetí Luboš Jokl z ŠSK Palestra Modřany.

V dorostu jsme měli po dlouhé době opět zástupce Jendu Pokorného, který šel na zkušenou, neboť to byl jeho první velký závod a ač se umístil vzadu, tak si udělal osobní rekord na 4,5m, kde z 6,26s zelezl za 5,54s.

V ženách jasně zvítězila Veronika Zsabová z Poděbrad ve vynikajícím čase na 4,5m za 5s, druhá Tereza Cibulková z Brna za 6,64s, třetí byla Natálie Moláčková z klubu ŠSK Palestra Modřany za 6,90s a 4. Tereza Pavelcová rovněž z klubu ŠSK Palestra Modřany za 8,96s.

Byl to překrásný souboj urostlých sportovních těl s duší vítězů, tak všem jen poděkování, hodně zdraví a štěstí v dalším klání.

S pozdravem Nazdar, Jaroslav Novák náčelník.