KRAJSKÝ PŘEBOR – PLAY OFF.

Soutěž Krajský přebor pokračovala v uplynulém víkendu zápasy PLAY OFF – tedy semifinálovými zápasy soutěže. Mužstvo Libčic mělo za soupeře favorita celé soutěže a v pátek 31.3 2017 odjelo k prvnímu zápasu na půdu soupeře, aby se střetlo s celkem TTC Brandýs nad Labem. V bouřlivé atmosféře, kterou vytvořili zejména fanoušci domácích, jsme nezačali nejlépe a v úvodu šli do vedení hráči soupeře. Poté ale nastal obrat a šňůrou vyhraných zápasů jsme se dostali do těsného vedení, které jsme dokázali udržet a zvítězili jsme v poměru 10:8. Do odvety jsme tedy mohli jít s vědomím, že k postupu do finále nám stačí remíza.
V sobotu 1.4 2017 jsme v Sokolovně v Libčicích nastoupili k odvetnému zápasu . Ten se opět nezačal vyvíjet nejlépe
a místy již mnozí viděli, zejména za stavu 4:7, náš tým jako poražený a vidina třetího, rozhodujícího zápasu se stávala čím dál reálnější. To by ale nesměl nastat další fantastický obrat, kdy naši hráči dokázali v zápase snížit na rozdíl jediného bodu a v posledním zápase, kdy Borek Šulc již prohrával 0:2 na sety a v dalším setu 2:5 zmobilizoval všechny síly a poslední dvouhru zápasu zvítězil v poměru 3:2 a tím poslal libčický tým do finále soutěže !!!
Finále soutěže se odehraje o víkendu 22. – 23.4 2017. Soupeř a tím ani přesné začátky zápasů zatím není znám. Vzejde z dvojice druhých semifinalistů zápasu Kosmonosy – Bělá pod Bezdězem, kde je zatím stav na zápasy 1:1. Doufáme, že na finálový zápas si najde cestu i řada libčických fanoušků stolního tenisu.
Jan Špiegel , předseda oddílu