V průběhu léta se k výboru Sokola dostalo několik stížností nebo lépe podnětů ohledně pohybu psů v areálu Sokola. Pro vyjasnění se jedná především o prostor venkovní zahrádky hostince a navazujícího zatravněného prostoru.

Jednalo se nejčastěji o tradiční „vyprazdňování“ čtyřnohých miláčků nejen na trávu ale i třeba do pískoviště, kde si hrají děti. Závažnější situací bylo ale hlášené napadení dítěte psem, kterému se naštěstí podařilo na poslední chvíli zabránit. Suma sumárum podobných příhod se událo více a je potřeba z pohledu Sokola zaujmout jasné stanovisko.

Vše bylo probráno na výboru a došli jsme k závěru, že vše je o lidech a jakékoli zákazy, příkazy a omezení jsou jen cedulkami na vratech při vstupu (nejednou podobné cedule na vratech již visely). Neznamená to ale, že by se Sokol k této problematice točil zády nebo by před ní zavíral oči. Z tohoto důvodu je vydáno následující rozhodnutí, které bude i formálně uvedeno při vstupu do areálu.

Vstup psů do areálu povolen pouze na vodíku!

Jedná se o preventivní opatření. Jak už ale bylo uvedeno výše, vše je hlavně o lidech. Nevidím tedy problém ve volném pohybu psa v případě, že v areálu nikdo jiný není nebo se majitel psa s ostatními návštěvníky areálu domluví. Další kapitolou jsou „dárečky“ psů, které majitelé psů v areálu zanechávají. Apelujeme tímto na všechny majitele, aby si po svých mazlíčcích uklízeli. Jako Sokol toto podpoříme umístěním vhodných sáčků na likvidaci všeho potřebného.

Pevně věříme, že všichni návštěvníci budou provozní řád areálu dodržovat a vždy hlavně najdou společnou řeč a vzájemný respekt. Areál má sloužit veřejnosti a byla by škoda, aby právě čtyřnozí mazlíčci byli předmětem sváru.