10. 11. 2020 to vypuklo. Vyzvali jsme malé i velké sportovce, aby se s námi v době „lock downu“ dali do party a své jakkoli a kdekoli zdolané kilometry zapisovali do našeho přehledu s cílem překonat 2 000 km po hraniční čáře ČR, a pak se vydali na mnohem delší Evropský okruh, který čítá 10 480 km.

Česko máme dávno za sebou a teď se již několik dní touláme po  Evropě. V Rakousku jsme se na chvíli zastavili v Innsbrucku a  odtud bez otálení  vyrazili rovnou do Milána. V Itálii jsme se ani nerozhlédli a už se fofrovalo  do Barcelony. „Barcelóóónááá“, notovali jsme si světoznámou píseň  F. Mercuryho a operní zpěvačky M. Caballé, kteří ji nazpívali pro olympiádu v r. 1992. Když už  jsme byli ve Španělsku, přibrzdili jsme na skok v Madridu a pak se vydali na dlouho štreku do Francie,  a rovnou do Paříže.

Schválně, co vás jako první napadne, když se řekne Paříž. Salám a šlehačka?  Hm, vtipné, ale já vím, že víte, že mám na mysli  Eiffelovku. Impozantní, přes 300 metrů vysokou ocelovou věž pevně stojící na  4 rozkročených nohách, kterou v r. 1889 postavil konstruktér Gustav Eiffel  u příležitosti 100. výročí Velké francouzské revoluce. Tenkrát se počítalo s tím, že věž bude stát max. 20 let a pak že bude sešrotována. Jenže na ni umístili tehdy důležitou meteorologickou stanici a vysílač pro rozhlas i televizi. Tím se stala nepostradatelnou, zůstala zachována a rychle se proslavila jako  významná  dominanta města, kterou by každý turista chtěl mít i doma. Proto podobnost pražské Petřínské rozhledny s Eiffelovkou není úplně náhodná, ale o tom někdy jindy, protože mě už 83 účastníků žene do Belgie, což naštěstí není moc daleko a budeme v Bruselu co nevidět.

Je neuvěřitelné, že už máme v nohách 5 861 km. Nejstarší účastnicí je moje 89 letá maminka, která s trackingovými hůlkami statečně zvládá kilometr za kilometrem. Těší nás, že s námi sportují i děti, na které jsme při zavádění tohoto zvláštního projektu mysleli především. Nejmladšímu, ŠimonoviH, je teprve osm let. Nejvýkonnější je kolega realizačního týmu, cyklista Michal Lapihuska, který ujel již přes 500 km, ale v těsném závěsu za ním se drží Tomáš Lisý, Jirka Šindelář a Starej Konzerva.

Nejvíce kilometrů bylo ujeto na kolech, to je jasné, ale chodci a běžci se nenechávají zahanbit. S nástupem zimy a sněhu počítáme, že se připojí i lyžaři.

A pozor – máme dokonce dva zahraniční účastníky, kteří mají vazbu na Česko. Franz Schindecker ze Salzburgu roky pracoval u firmy Porsche v Krumlově a David Spiegel s námi chodí  až v Izraeli. Ten do první vlny Covidu  úspěšně podnikal v  Praze   v realitách, v létě odjel  na dovolenou do Heify a Covid jej tam vězní odnes…

Děkujeme všem, kteří už v tom jedou s námi, a vítáme každého nového,
kdo nám pomůže  urazit  cca 6 500 km,
které nám chybí do cíle.

Adresa: sokollibcice.cz/AntiCovidRun/

Přihlášení a zápis aktivity v km:
v záložce Přehled/Přihlášení a vkládání průběžné aktivity

Fotografie zasílejte na adresu: AntiCovidRun@sokollibcice.cz

Album fotografií k vidění zde:  sokollibcice.cz/AntiCovidRun/fotky/

10 vylosovaných účastníků
obdrží na konci projektu dárek!

TJ Sokol Libčice nad Vltavou
Realizační tým: Pepa, Berky, Michal, George a Hannah