6. dubna 2019 proběhly v České Lípě závody KARATE za účasti více jak 500 závodníků z celé České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Do České Lípy odjel náš závodní oddíl ve složení: Natálka Hudáčková, Jaroslav Posnav, Lukáš Butkaj, Petr Jeřábek, Tomáš Folwarzny a Nikita Stavrov.

Česká lípa 2019 - sportovní hala
Česká lípa 2019 – sportovní hala

Po příjezdu do města bylo znát, že sport zde má opravdu zelenou, a to jak při pohledu na sportoviště, tak hlavně při pohledu na opravdu krásnou halu, ve které jsou zastoupeny téměř všechny sporty. Zápasilo se na 5 tatami. Po registraci proběhl slavnostní nástup závodníků, představení rozhodčích a všech zúčastněných klubů.

Česká lípa 2019 - Jarda na stupních vítězů, 2. místo v kata
Česká lípa 2019 – Jarda na stupních vítězů, 2. místo v kata

Začínalo se jako tradičně cvičením KATA – boj s imaginárním nepřítelem. Jako první z našich nastupoval ve speciální kategorii pro začínající karatéky Nikita se svou základní KATA (heian shodan). Postoupil do druhého kola, kde na svého soupeře nestačil. Na tatami nastupují vždy dva závodníci a vítěz postupuje do dalšího kola. Jako druhý nastoupil Jarda se svou mistrovskou KATA (bassai dai). Svým provedením nenechal nikoho na pochybách, že si přijel pro jednu z medailí. Postoupil až do finále, ve kterém těsně prohrál a odvezl si druhé místo. Po Jardovi nastoupil další náš výborný „kaťák“ Lukáš. Nezvládl však psychický tlak a po chybách, které běžně nedělá – vypadl. Natálka postoupila se svou mistrovskou kata (bassai dai a sochin) do třetího kola.

Česká lípa 2019 - Tomáš s Petrem
Česká lípa 2019 – Tomáš s Petrem
Česká lípa 2019 - náš nejmladší závodník Nikita
Česká lípa 2019 – náš nejmladší závodník Nikita

Po ukončení soutěže v KATA začalo na zápasištích probíhat KUMITE – volný zápas.Natálka nenavázala na třetí místo z VELKÉ CENY v Mladé Boleslavi a skončila pátá. Jarda po výborném výkonu v KATÁCH zabojoval i v kumite a odvezl si druhou medaili, tentokrát bronzovou. Tomáš po stříbrné medaili v Mladé Boleslavi skončil rovněž na výborném třetím bronzovém místě.

Naši závodníci se po výborných výkonech opět dokázali v takto nabité konkurenci prosadit. V současné době se chystáme na květnové mezinárodní závody KESL CUP, kde se pokusíme o pověstný kousíček posunout výše.

shihan Jiří Hodík