Představujeme: Milan Kiselica

S Milanem, respektive s „Majkem“, se znám už řadu let. Vzpomínám na roky, kdy vedl malé caparty v přípravce, následně v žácích na libčickém asfaltu. Dnes již jeho svěřenci hrají za Áčko, je to už nějaký pátek. Majk se vždy aktivně zajímal o libčickou házenou, jak v roli hráče, trenéra, tak v posledních letech především z pozice předsedy oddílu. Za jeho éry se nám podařilo opět postoupit do 2. ligy, kde se nám aktuálně poměrně daří. Oddíl je stabilizovaný a těží z jeho organizačních schopností. Je předsedou na svém místě.

Milan Kiselica 1 Milan Kiselica 2 Milan Kiselica 3

Mimo házenou znám Majka jako pohodáře a kliďase, který si nejvíce odpočine někde u vody s prutem v ruce. Další pikantnosti a informace o jeho sportovním i osobním životě prozradil v krátkém dotazníku.

Sportovní část:
1) Kdy a jak jsem se dostal k házené?
Bylo to v roce 1982 když proběhl nábor v Základní škole a chtěl jsem to zkusit.

2) Kolik let hraješ házenou, měl jsi nějaké přestávky? V jakých klubech jsi působil?
Házenou hraji již více než 31 let a krom nucené přestávky způsobené komplikovanou zlomeninou v roce 1990/91 takřka bez přestávky. Vyrostl jsem v Libčicích a tak krom dvouletého působení v ligovém dorostu Bohemians Praha a mládežnických reprezentacích jsem vždy zůstal věrný mateřskému oddílu.

3) Byla házená vždy sport číslo jedna, nebo jsi hrál/hraješ ještě další sporty závodně?
Házená pro mě byla vždy sportem číslo jedna.

4) Co pro tebe házená znamená?
Krom hráčských aktivit i spoustu práce a povinností s tím spojených.

5) Co ti házená dala a vzala?
Určitě spoustu sportovních zážitků, kamarádů, přátel a zároveň vzala spoustu času neboť jsem se věnoval i trénování mládeže v místním Sokole a již více než 15 let aktivně pracuji ve výboru házené.

6) Co považuješ za svůj největší sportovní házenkářský úspěch?
Asi to že jsem se i přes zdravotní potíže dokázal znovu vrátit k házené a to trvá až do dnes.

7) Jaké máš do budoucna další házenkářské cíle?
Co se mě týče tak určitě ve zdraví dokončit sezonu a dát mládí vpřed :-).

8) Měl jsi někdy sto chutí s házenou praštit? Proč?
Chtěl jsem říct, že taková situace u mě nikdy nenastala, ale lhal bych. Měl a to po jarním zápase v Lovosicích a kolotoči který v této věci nastal.(omlouvám se ale už se k této věci opravdu nechci vracet)

9) Jak vnímá házenou tvoje nejbližší okolí (přátelé, rodina)?
Určitě kladně, jezdí pravidelně na domácí zápasy a fandí všem klukům ( moje děti dokonce sledují kdo kolik dal branek a neustále se mě ptají – A ty si nehrál tati, že si nedal gol? ha ha

10) Co bys vzkázal malým dětem, které se rozhodují, zda je házená ten pravý sport?
Určitě je a neváhal bych a šel to hned zkusit

Osobní část:
1) Jsi ženatý/zadaný? Jak dlouho? Nějaké děti?
Ano mám super rodinku. S ženou máme už 16 let od svatby a život nám zpestřují dvojčata Janička a Milánek kterým bude 10 let.

2) Kde bydlíš a odkud pocházíš?
Narodil jsem se v Praze ale od mala v Libčicích.

3) Jaké jsou tvoje oblíbené aktivity mimo házené?
Když vyšetřím chvilku pro sebe tak se jdu uklidnit k vodě (takže rybařina). No a když se potřebuji trochu rozpumpovat tak si jedu s kamarády zahrát hokej.

4) Jaká byla poslední dovolená?
Super, byli jsme v Itálii a vše nám vyšlo na jedničku.

5) Kam by ses chtěl v budoucnu podívat? Jaká země tě láká? Ideální dovolená?
Nejsem moc na cestování a tak bych bral i rybník v Jižních Čechách , stan, pruty a něco na gril.

6) Kdyby ses měl charakterizovat jako nějaké zvíře, jaké by to bylo?
Asi ježek, protože si toho pořád beru příliš a musím to nosit na hřbetu.

7) Pracuješ nebo ještě studuješ? Jaké máš zaměstnání, co studuješ? Jakou práci budeš dělat za 5 let?
Pracuji ve velkoobchodu s elektroinstalačním materiálem a svítidly a za pět let – no to uvidíme 🙂

8) Jaké jsou tvoje silné a slabé stránky?
Řekl bych že určitě spolehlivost a slabé ? Občas vybuchnu jak papiňák

9) Kdyby sis měl vybrat, z čeho by se skládalo ideální večerní menu?
Pořádná krkovice a plzeň k tomu

10) Nějaký vzkaz na závěr?
Vše brát s nadhledem a užívat si každého dne

Top 5 nej z Tj Sokol Libčice
1) Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč na fotbálek ?
Určitě Luboš (Hrošík) neboť je stejně rychlej jako já 🙂

2) Kdo z týmu je největší jedlík?
V sezoně nevím ale na rozlučce vždy padne 40 kg čuník, takže všichni

3) Kdo má nejzvláštnější koníček / zálibu?
Tak to fakt netuším.

4) Jaký soupeř je z naší konference pro tebe nejméně oblíbený?
Mladá Boleslav a to už trvá pěkných pár let

5) Nejoblíbenější písnička před zápasem?
Jakákoliv ale po vítězném zápase naše oslavná cigicaga.

Na začátku příštího týdne se můžete těšit na další porci informací o našich hráčích. Na řadu přijde duo velkých kamarádů a rebelů Martina Doubka a Matěje Hykeše. Je na co se těšit…