Shrnutí podzimu 2013/14 v Libčických novinách

Do nového ročníku 2013/14 vcházeli hráči Libčického Sokolu s motivací zopakovat úspěch z minulé sezóny a umístit se opět do 3. místa. V Českém poháru jsme chtěli postoupit co nejdále a změřit síly s jedním z extraligových týmů.

Český pohár :
1.kolo
Jsme se nadřeli na výhru na půdě Loko Vršovice. Utkání zlomili Josef Gebauer 8 a Martin Krempa 7 góly.

Výhra 31:25 (13:14)

2.kolo
Možná překvapivě jsme vyřadili 1.ligový Chodov. Lukáš Weigner vstřelil 5 branek, neuvěřitelný výkon předvedl Ondra Kříž, který doslova přiváděl soupeře k šílenství.

Výhra 24:15 (11:5)

3.kolo
I přes výhru v prvním poločase, jsme už nestačili extraligovému lídru hostující M. A. T. Plzeň. Lukáš Weigner svými 8 góly ukázal, jak důležitý pro tým je.

Porážka 22:32 (13:11)

2. liga
Do ligových utkání jsme vstoupili výhrami ve čtyřech utkání v řadě, především té nad Prahou 4 si velmi vážíme. Bohužel v dalších čtyřech utkání nás potkala krize, kdy jsme ztratili body ve venkovních zápasech. V Jablonci, Lovosicích a derby v Mladé Boleslavi nám byly osudné, velmi nás mrzí především ztráta v Jablonci, kde jsme ještě minutu před koncem utkání vedli o branku. Nebýt této prohry, byli bychom na příčce nejvyšší. Na poslední utkání podzimu jsme se dokázali zmobilizovat a vyhrát 3 utkání, která zbývala.

S podzimní částí můžeme být spokojení. Od prvních zápasů byla tabulka velmi vyrovnaná a napínavá až do posledního utkání. I přes skvěle zvládnuté poslední domácí utkání nad týmem Tj Bělá (36:17), které znamenalo 9. výhru v řadě na domácí palubovce, jsme skončili na 2 místě. Taktéž jsme byli druzí v nejvíce vstřelených branek a i druzí v nejméně inkasovaných. Tým táhli odchovanci libčické házené, téměř celý podzim skvěle chytal Ondra Kříž, střelecky se prosazoval Lukáš Weigner, který patří k nejlepším střelcům celé soutěže. Svými výkony nás na střední spojce dirigoval Petr Česák. Osa týmu fungovala na výbornou.

V jarní části nás čeká tuhý boj o špičku tabulky. Budeme velmi rádi, pokud u toho budete s námi. Těšíme se na Vaši podporu.