5plus2 – Odveta baráže libčickým házenkářům nevyšla. Přesto panuje spokojenost

Postupový sen se rozplynul, ale cíl byl přesto splněn. V odvetném zápase baráže o I. ligu házenkářů podlehli hráči Libčic nad Vltavou na palubovce favorizovaného Talentu Plzeň B vysoko 18:28, a nenavázali tak na týden starou výhru 22:18 z prvního barážového utkání.

Podle gólmana Ondřeje Kříže přesto není důvod ke zklamání. „Před sezonou jsme chtěli skončit mezi trojkou nejlepších, což se podařilo. A v baráži jsme navíc dokázali připravit Plzni jedinou porážku v celém ročníku. To je každopádně úspěch, který je třeba oslavit.“

Jeho tým držel naděje v barážové odvetě ještě deset minut před koncem, kdy snížil na rozdíl šesti branek a měl v držení míč. „Jenže jsme to nezvládli. Kluci byli dost přemotivovaní, chtěli to za každou cenu zvrátit, ale místo toho dali míč soupeři několikrát zadarmo. Jednoduše se stalo, že bojovnost převýšila rozum a chladnou hlavu,“ říká Kříž.

Kotel hostí překřičel domácí

Za postupem hnala Libčické početná skupina jejich fanoušků. „Do Plzně jich přijelo snad osmdesát a svým fanděním domácí regulérně překřičeli,“ popisuje gólman. „Hrálo se před parádní atmosférou, zpětně bychom jim za neúnavné povzbuzování chtěli moc poděkovat. Byli naším dalším regulérním hráčem…“

Po porážce v prvním utkání baráže neponechali Plzeňští, vedení zkušeným reprezentačním trenérem Vladimírem Haberem, nic náhodě. „V odvetě proti nám dokonce postavili mladého Tonara, což je normálně opora áčka. Když to řeknu v nadsázce, byl to právě on, kdo nás porazil,“ glosuje Ondřej Kříž.

Na rozlučku zápas a selátko

Nyní ještě čeká libčické házenkáře tradiční rozlučka se sezonou. Uskuteční se v sobotu 14. června na házenkářském hřišti Sokola v Libčicích a jeho součástí bude tradiční zápas „staří vs. mladí“, po kterém dojde i ke grilování selete.

A co příští sezona? „Pokusíme se výsledkově navázat na tu letošní, tedy bojovat o elitní trojku soutěže,“ konstatuje gólman Kříž a dodává: „S velkou pravděpodobností se nám podaří udržet stávající kádr a rádi bychom navíc posílili o další mladé hráče. Každopádně jsem přesvědčen, že letošní sezona ukázala, že jdeme správným směrem a házená v Libčicích je opět na vzestupu.“

Autor: , původní článek