5plus2 – Házenkáři Libčic nad Vltavou zahájili baráž o I. ligu vítězstvím

Ve velkém stylu otevřeli házenkáři Sokola Libčice nad Vltavou baráž o postup do I. ligy. V prvním utkání dvouzápasové série totiž na domácí palubovce porazili favorizovanou rezervu Talentu Plzeň, vedenou reprezentačním koučem Vladimírem Haberem, suverénně 22:18.

„Od začátku do konce jsme si to užívali, naopak na Plzni bylo hodně vidět, že se dostala pod tlak,“ popisuje překvapivé vítězství libčický gólman Ondřej Kříž a připomíná: „Ve své druholigové skupině za celý ročník neprohráli a myslím, že se nám je podařilo skvěle zaskočit. Pořád je to ale jen první krok.“

Byl to právě libčický gólman, který několika perfektními zákroky v úvodu zápasu vnesl do řad soupeře nejistotu. „Kvalitou je Plzeň jinde, ale my se jí dokázali přinejmenším vyrovnat bojovností. Chvílemi to byl z jejich strany drtivý tlak, ale ustáli jsme to a závěrečnou desetiminutovku si pak zkušeně pohlídali. Vyhráli jsme ji 6:1,“ dodává Kříž.

Odveta baráže je na programu v neděli 25. května od 13 hodin v Plzni. Čtyřbodový náskok je podle Kříže slušný, ale postupovou jistotu nedává. „Každopádně nemáme co ztratit. Favorit je soupeř, my můžeme jen překvapit,“ konstatuje jednička mezi libčickými tyčemi.

Na případný postup tým od Vltavy zatím vůbec nemyslí. „Čtyři góly náskoku může Plzeň smazat za pár minut. Ale taky třeba nemusí. Pod tlakem jsou oni, ne my,“ připomíná Ondřej Kříž.

Autor: , odkaz na článek.