Zklamání. Mladá Boleslav – Libčice 31:25

V dalším kole nás čekalo utkání proti Mladé Boleslavi. Soupeř, s kterým jsou zápasy vyhecované a především na jeho půdě to není jednoduché. Vyhrát se nám tam v ligovém utkání zatím nepovedlo. Vzhledem k postavení týmů a minimálnímu bodovému rozdílu v tabulce se jednalo o jedno z klíčových utkáních podzimu.

Do Mladé Boleslavi jsme přijeli v nejsilnější momentálně možné sestavě. Odhodláni konečně uspět na místní palubovce jsme vstupovali do utkání s pokyny od Milana Kiselici.

Prvních 15 minut byl zápas vyrovnaný.  Dařila se souhra s pivotem, která na soupeře skvělé platila, konečně se prosazovali i křídla. Soupeř opět hrál osobní obranu na Lukáše Weignera, i přesto jsme se dokázali prosazovat. Bohužel po prostřídaní některých hráčů nám začala Boleslav utíkat, do kabin jsme šli o poločase za stavu 17:13.

Do 2. poločasu jsme šli s vědomím, že zápas musíme otočit, výrazně byla potřeba zlepšit obrana. Bohužel ani prostřídaní našich brankářů nepomohlo k zlepšení, naopak.  Boleslav nám ještě více odskočila a posledních 10 minut zápasu jsme nedokázali stáhnout soupeře, kdy vypadalo že už nemůže. Bohužel naše hra byla už nešťastná, chvílemi to vypadalo, že si snad ani nedokážeme přihrát. Konečný stav 31:25.

Mladá Boleslav nám ukázala, jak jednoduše a efektivně se dá házená hrát. Jejich brankář předvedl velmi dobrý výkon, ale naše střelba je dlouhodobě bídná. Chování rozhodčího Kasíka není třeba komentovat a pouze nás přesvědčil o své (ne)úrovni. Na druhou stranu rozhodčí Štrébl byl naprosto korektní a zaslouží naše uznání.

Opět by se měli někteří z nás zamyslet. Snaha bojovat o výsledek byla evidentní, bohužel házená je zatím ještě pořád týmový sport. V zimní části je určitě na čem pracovat. Důležité pro nás je nyní získat poslední 3 utkání podzimní části všechny body.

Hvězdou utkání byl za svoji bojovnost, ale i za gólové příspěvky zvolen Petr Česák. Petr se stal překvapivě naším 2 nejlepším střelcem v této sezóně.

Rádi bychom vás pozvali na domácí utkání proti Kolínu, zápas se hraje  v sobotu 23.11.2013 v 17 hodin v Břvích. Potřebujeme vaší podporu.