Žatec si přijel pro prohru 35:18

Dalším soupeřem v jarní části nám byl tým Tj Šroubárna Žatec, kterému se letos nedaří získat body a patří mu aktuálně poslední místo.  Poslední zápasy se Žatec zvedl, a velmi trápil své soupeře do posledních minut utkání. Není žádným tajemstvím, že nám jejich pomalá a zdlouhavá hra nevyhovuje, proto jsme museli do tohoto utkání vstoupit s maximální koncentrací.

Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem, a to potvrdit roli favorita tohoto utkání. To se nám brzy podařilo, od 15 minuty jsme začali mít toto utkání pod kontrolou, a to nejen herně, ale i vysledkově.  Na naší hře ale bylo znát, že  se malinko hledáme. Poločas jsme vyhráli 15:9.

V naší hře jsme pokračovali i v 2 . poločase, kdy nám začala ještě lépe fungovat obrana, což  mělo pozitivní vliv nejen na našeho brankáře, ale i na celý herní projev. Soupeř se dál snažil hrát svoji ospalou hru, ale díky rychlým protiútokům jsme se jim začali více a více vysledkově vzdalovat.  Mezi 15 – 45. minutou jsme soupeři dovolili pouze 6 branek, což bylo pro toto utkání klíčové. Posledních 15 minut jsme už jen utkání dohráli a pohlídali jsme si výsledek. A tak dostali opět šanci hráči z lavičky, skvěle se uvedl Pavel Martínek se svojím  originálním zakončením. Svoji první ligovou branku za Libčice vstřelil ze 7m hodu Peter Breyl!

Konečný výsledek – 35:18.

Úkol jsme splnili, důležité body zůstali doma, a my pořád hrajeme a příčky nejvyšší. Velmi nás potěšil přístup celého týmu, každý hráč toto utkání odbojoval. Právě taková utkání bývají pro nás nejtěžší, obzvlášť po utkání s Prahou 4. Už několikrát jsme se v takovém utkání velmi trápili, proto si této výhry velmi vážíme!!!

Domácí neporazitelnost pokračuje, tento zápas byl 10 výhrou v řadě na naší půdě. Téměř rok jsme doma neprohráli ligové utkání,  naposledy 23.3. 2013 s Dvorem Králové.
Nyní je třeba tuto bilanci potvrdit, po utkání na Slavii k nám zavítají týmy Lovosic a Jablonce.

Mužem zápasu byl svými spoluhráči zvolen David Šrám alias Bramby.

Příští zápas hrajeme 9.3. v 17 hodin na Kubánském náměstí v Pražském Edenu, kde nás čeká domácí Slavie Praha, která letos překvapivě bojuje o udržení.